Birgün, Savcı Öz'e 3.5 saat ifade verdi

Birgün, Savcı Öz'e 3.5 saat ifade verdi.8955
  • Giriş : 01.05.2009 / 16:47:00

DSP'li Recai Birgün ile Ergenekon soruşturmasını yürüten Savcı Öz'ün daha önce ertelenen buluşması gerçekleşti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Birgün, önceki gün İstanbul'da Savcı Öz'e bilgi verdi. Savcı Zekeriya Öz, bir süre önce milletvekili Birgün'e görüşme isteğini iletmişti. Ancak işleri yoğunlaşınca buluşmayı erteleyen Öz, önceki gün DSP milletvekili Birgün'ü yeniden davet etti. İstanbul Beşiktaş Adliyesi'ndeki görüşme yaklaşık 3.5 saat sürdü. Öz ile Birgün'ün görüşmesinde Bülent Ecevit'in başbakanlığı dönemindeki yaşanan olaylar ele alındı. Öz'ün, DSP'nin bölünmesi ve koalisyon hükümetinin dağılarak ülkenin seçime gitmesi ile Ecevit'e kaldırıldığı Başkent Hastanesi'nde siyasetten tasfiye amacıyla yanlış tedavi uygulandığı iddiaları ile ilgili sorular yönelttiği öğrenildi.

'YARGIYA İNTİKAL ETTİ'

Birgün, "Benim bütün amacım 2002'li yıllarda yaşananların yargıya intikal ettirilmesiydi. Savcı Bey sordu, ben bildiklerimi anlattım. Artık yargıya intikal etmiş bulunuyor. Bu konular yargının işi olduğu için görüşmeyle ilgili bilgi veremem, içeriğini anlatamam" demekle yetindi.

'Darbe yapıldı, düşürüldü' demişti

Birgün geçtiğimiz günlerde "2001'in başlarında suikast duyumu aldık. Ecevit'i 24 saat sakladık. 1999-2002 iyi araştırılsın. Bu süreçte Ecevit'e darbe yapıldı ve düşürüldü. Ecevit'in hastanede kötüleştiği, kemik yapısını bozan ilaçların verildiği iddiaları var. Beyefendinin tedavi kesilince iyileştiğini gözlemledim" gibi iddialarda bulunmuştu.

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*