Biri mezara biri morga sevkedildi

Biri mezara biri morga sevkedildi.10041
  • Giriş : 18.12.2008 / 23:04:00
  • Güncelleme : 18.12.2008 / 23:31:58

Ümraniye'deki kaza sonrası viyadükten düşen ve iki ayrı hastanede ölen 13 ve 14 yaşındaki çocuklarla ilgili iki ilçenin savcısı birbirinden farklı uygulama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ümraniye'deki kazada ölen 2 çocukla ilgili savcılar farklı uygulama gerçekleştirdi. Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesi'nde bulunan Zeynel Demir'in cenazesi savcılık izniyle ailesine teslim edilirken ayna kazada ölen Taner Taşdemir için otopsi yapılması talep edildi.

Ümraniye'de dün gece bir otomobilin çarpması sonucu viyadükten düşen iki çocuktan Zeynel Demir(14) ağır yaralı olarak kaldırıldığı Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Aynı kazada ağır yaralanan Taner Taşdemir(13) kaldırıldığı Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde son nefesini verdi.

Çocukların yakınları bugün her iki hastaneye giderek çocukların cenazelerini almak istedi. Nöbetçi Savcı Tansel Tüfekçi'nin verdiği talimatla Zeynel Demir'in cenazesi ailesine teslim edildi. Ancak Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bulunan Taner Taşdemir'in cenazesi ise ailesine teslim edilmedi. Savcı Haşim Güvercin, otopsi yapılması talebiyle Taşdemir'in cenazesinin Adli Tıp Kurumu'na gönderilmesi kararı verdi.

Ailesi tarafından alınan Zeynel Demir'in cenazesi Ümraniye Cemevi'ne getirildi. Bugün her iki çocuğun cenazesini toprağa verilmek üzere Yozgat'a göndermeyi planlayan aileler otopsi kararı ile şaşkına döndü. Taner Taşdemir'in otopsisi yapıldıktan sonra cemevinde bekletilen Zeynel Demir'in cenazesi ile birlikte yarın Yozgat'a gönderileceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*