Birinci devrede işi bitirmeliydik!

  • Giriş : 18.09.2006 / 00:00:00

Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, 1 - 0 kazandıkları Beşiktaş maçından sonra düzenlediği basın toplantısında maçı değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Motosikletli polisin kaza geçirmesinin kendilerini çok üzdüğünü belirten Gerets, ''Duyduğumuz kadarıyla durumu kötü değilmiş, öncelikle ona Galatasaray ailesi olarak geçmiş olsun diyoruz. Tüm polis teşkilatına da buradan sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum'' dedi.

Gerets, maça çok iyi başladıklarını, girdikleri pozisyonları gol yapamadıklarını belirterek, ''Bizim, maçı birinci devrede bitirmemiz gerekiyordu. Maçın hemen başında 3 - 4 net pozisyonumuz vardı, gol yapamadık. İkinci yarıda ise bu maçı kazanacağız düşüncesiyle yaptığımız taktiksel hatalar oldu, ama buna rağmen kazandık ve 3 puan bizim oldu'' dedi.

Gerets, Tomas'ın 'Beşiktaş çok üzerimize geliyor, önlem alın' uyarısını nasıl değerlendiriyorsunuz şeklindeki soruya, ''Yanlış anlamışsınız. Oradaki konu şuydu: Ortasahadaki 3 oyuncunun birbirinden uzak kaldığı, İnamoto'nun zorlandığıydı. Bunun uyarısını yaptı. Biz de ona göre önlemimizi aldık'' diye cevap verdi.

Arda'nın oyundan alınmasının tepki gördü şeklindeki soruya ise Gerets, ''Bu tip sorulara cevap vermek zor. Futboldan anlayanlar bunu bilir. Arda ikinci yarıda yoruldu. Zaten maçın devre arasında da sakatlığı olduğunu söyledi. Ayağındaki bandajdan bunu görmüş olmalısınız. Oyundan bu yüzden aldım. Tepki de yanlış'' dedi.

"Beşiktaş yönetimi ve teknik heyetinin hakemi suçlamasını nasıl değerlendiriyorsunuz" şeklindeki soru ile defansın performansı ve İnamoto'nun formuyla ilgili sorulara ise Gerets, şu şekilde cevap verdi:

''Hakemler hakkında konuşmuyoruz, bu konulara da girmeyeceğiz. Sabri iyi oynadı; ama diğer 3 oyuncu da iyi oynadı. Mondragon da iyiydi. Sadece kalpten değil, mantıkla da oynamamız gerekiyor. O zaman da daha az hata yaparız. İnamoto, birinci devrede çok çok iyi oynadı. Aramıza katılalı az oldu; ama ilerleyen haftalarda daha da iyi olacaktır. İkinci yarıda ise biraz yoruldu, Cihan'ı da o yüzden oyuna aldık ve çok da iyi oldu.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious