Birkaç gün sabretmeniz gerekecek

  • Giriş : 01.10.2006 / 00:00:00

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Sezer'in konuşmasını birkaç gün sonra değerlendirecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in irtica faaliyetlerinde artış olduğu yönündeki sözleriyle ilgili olarak, "Bu konuda son günlerde başka konuşmalar da yapılıyor. Bütün bu konuşmaları derli toplu değerlendirmem için birkaç gün sabretmeniz gerekecek." dedi.
Arınç, yasama yılının açılışı dolasıyla verdiği resepsiyonda basın mensuplarının sorularını cevapladı. Arınç, Cumhurbaşkanı Sezer'in konuşmasının önemli bir konuşma olduğunu ve cumhurbaşkanlarının konuşmalarının her zaman önemli olduğunu söyledi. Arınç, Sezer'in konuşmasını değerlendirme noktasında olmadığını ve öyle bir şeyin saygısızlık olacağını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Sezer'in "temsilde adaletin çok önem olduğunu" söylediğini kendisinin de aynı görüşte olduğuna vurgulayan Başkan Arınç, "Temsilde adalet çok önemli birşey. Biri diğerine feda edilmez. İstikrar olacak diye temsilde adaletten vazgeçemeyiz. Adalet olacak diye istikrarı göz ardı edemeyiz. Temsilde adaleti sağlayacak bir sistemi kurmaya mecburuz." diye konuştu.

Sezer'in "irticai faliyetlerin son yıllarda arttığına dair bir değerlendirmesinin" olduğunun hatırlatılması üzerine Arınç, "Bu konuda son günlerde başka konuşmalar da yapılıyor. Bütün bu konuşmaları derli toplu değerlendirmem için birkaç gün sabretmeniz gerekecek." şeklinde cevapladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious