Birkaç saniyede ailesinden 16 kişiyi kaybetti

  • Giriş : 09.11.2006 / 00:00:00

54 yaşındaki Filistinli Said Atamneh, İsrail tanklarının Beyt Hanun'a ateşinde birkaç saniyede ailesinden 16 kişiyi kaybetti

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hastanede tedavi altında bulunan Said, annesini, 4 çocuğunu, 4 torununu, 3 gelinini, kardeşi Mesud, Mesud'un karısı, oğlu ve gelinini yitirdi. İsrail saldırısında ölenlerden ikisi de Said'in ailesinin yardımına koşan komşuları.
Aynı saldırıdan yaralı kurtulan Said, "Oğullarım, annem, torunlarım, hepsi gitti, hepsi öldü, artık ben de ölmek istiyorum" diyor.

Said Atamneh'in saldırıdan kurtulan yakınları da ya yoğun bakımda ya da ameliyat masalarında.

Tel Aviv'de taksi şoförlüğü yapan, ancak İsrail Filistinlilerin elinden çalışma izinlerini alınca günde 30 şekele (5 avro) yerel bir mahkemede mübaşirlik yapan Said, Gazze'deki İslam Üniversitesi'nde okuyan 20 yaşındaki kızı Cihan'ın ölümünden ise hiç söz edemiyor.

Ailesinden kimlerin öldüğünü saymakta zorluk çeken Said'in bir oğlu ameliyatta, torunlarından birinin de kolu kopmuş.
Aile, İsrail bombardımanına uykularında ve kaçmaya çalışırken merdivenlerde yakalanmış, bazıları da atılan havan toplarının parçalarıyla sokakta yakalanmış ölüme.

Görgü tanıkları, dramın ardından bıraktığı izleri, kan gölü ve yıkık duvarlar olarak anlatıyor. Said, "İsrail askerleri bizi bir hafta boyunca kendi evimizde rehin tuttu. Ama hiç olmazsa o zaman bir ailem vardı" diyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious