Birlikte kaçan 2 kızdan haber yok

Birlikte kaçan 2 kızdan haber yok.10995
  • Giriş : 27.06.2009 / 20:44:00

Bağcılar'da, dört gün önce evlerinden çıktıktan sonra kendilerinden haber alınamayan 13 ve 14 yaşındaki iki kız çocuğun hayatından endişe ediliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Son zamanlarda çocuklarının hayatında belirgin bir değişim gözlemleyen aileler küçük kızların erkek arkadaşları ile kaçmış olduğunu düşünüyor. Gözyaşı döken aileler kızlarına bir an önce kavuşmak istiyor. Çocuklara çağrıda bulunan anneler, "Ne olur geri dönün" diyor.

Edinilen bilgiye göre, olay çarşamba günü akşam saatlerinde yaşandı. 14 yaşındaki Cansu Bal, en yakın arkadaşı Büşra Ertav'ın(13) yanına gideceğini söyleyerek sabah erkenden evden çıktı. Her zaman birbirlerine gidip geldikleri için annesi endişe etmedi. Cansu, evine gittiği Büşra'yla odasında bir süre oturup sohbet etti. Annesi işe gittikten sonra "Temizlik yapacağız, evde durma" diyen Büşra, babasının da dışarı çıkmasını sağladı. Sonrasında ise iki kız kayboldu. 4 gündür de kendilerinden haber alınamıyor. Ne yapacaklarını bilmeyen aileler perişan halde. Polise ve savcılığa başvuran iki kızın ailesi bir yandan da sokak sokak dolaşarak çocuklarını arıyor.

Kızlarına ulaşamayan Cansu Bal'ın annesi ve babası gözyaşları içinde kızlarının bulunmasını istedi. Baba Mehmet Bal, Cansu'nun çarşamba günü "Arkadaşıma gidiyorum" deyip evden çıktığını ve bir daha geri dönmediğini söyledi. Cansu'nun, Büşra ile ayrılmaz ikili olduğunu belirten Bal, "Onlar bize gelirdi, bizim çocuk da onlara giderdi. Bunlar Taksim'de arkadaş edinmişler. Bu arkadaşları ile telefonda görüşme yapmışlar. Bu görüşmeyi de küçük kardeşi duymuş. O arkadaşları ile yaptıkları görüşmede bir yerde buluşacaklarını söylemişler. Cansu, 'Büşra'ya gidiyorum' diyerek evden çıkmış. Ondan sonra kendisinden bir daha haber alamadık. Emniyete bilgi verdik. Savcılığa olayı bildirdik, onlar da araştırıyor. 4 gündür haber alamıyoruz. Hayatlarından endişe ediyoruz. Kaçırıldılar mı, ne oldu bilmiyoruz" ifadelerini kullandı.

Çocuğundan haber alamadığı için perişan olan anne Aynur Bal ise, "Cansu, 'Büşra'lara gidiyorum' diyerek evden çıktı. Arkadaş ortamları pek iyi değildi. Cep telefonunu aradım ulaşamadım. İnternetten arkadaş edinmişler. Onlarla birlikte kayboldular diye düşünüyorum" dedi. Gözyaşları içinde kızına seslenen anne Bal, "Cansu beni seviyorsan, duyuyorsan evine dön. Çok perişan oldum, Cansu ne olursun dön evine. Haberini bekliyorum."

SON ZAMANLARDA KIZLARIN YAŞAM TARZLARI DEĞİŞMİŞ

Kaybolan diğer kız çocuğu Büşra Ertav'ın annesi Ayşe Ertav, kızının son iki ay içinde yaşam tarzında belirgin bir değişim olduğunu anlattı. Kızının çok başarılı bir öğrenci olduğunu belirten anne Ertav, "Son aylarda tarzları ve tipleri değişti. Eşime de söyledim, 'Bu kızı takip edelim' diye. Çok fazla uzaklaşmasını istemiyordum bu çevreden, başına bir iş gelir diye. Benim kızım evin bir çocuğu. 7 yaşından bu yana onu sorumluluk sahibi biri olarak yetiştirdim. Arkadaşları ile bir yere gitse bile bana söylerdi. Gittiği yerden geç olmadan geri gelirdi. Böyle bir şey yapacağı aklıma bile gelmezdi. Sabah işe giderken öptüm onu. Çok fazla uzaklara gitmesin diye, 2 liradan fazla harçlık vermezdim ona."diye konuştu.

Sokak sokak çocuğunu aradığını söyleyen gözü yaşlı anne, Büşra'ya şöyle seslendi: "Canımı koydum ortaya, bulana kadar aramaya devam edeceğim. Ne olur dön yavrum. Ben senin bir dediğini iki etmedim. Seni biri zorla alıkoyuyorsa, hemen bizi ara. Kimse senin saçının teline dokunamaz."

Kızların kaybolduğu gün evde olduğunu söyleyen Büşra'nın babası Salih Ertav ise şunları söyledi: "Cansu bize geldi o gün. Kahvaltı yapacaktık. Cansu ile Büşra, 'Temizlik yapacağız' diye benim dışarıya çıkmamı istedi. Ben de dışarıda bir süre dolaştıktan sonra eve geldim. Eve geldiğimde ikisi de ortadan kaybolmuştu. Cansu ile Büşra arkadaştı. İnternetten tanıştıkları arkadaşları varmış. Son zamanlarda değişim olduğunu fark ettim çocuklarda" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*