Birlikte şampiyon olacağız!

Birlikte şampiyon olacağız!.5719
  • Giriş : 08.07.2006 / 00:00:00

Alex ve Tümer; “Birlikte şampiyon olacağız” diyerek iddialarını ortaya koydular.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hollanda'ya gitmeden önce İstanbul'da yapılan son antrenmandan sonra basın mensuplarının sorularını cevaplayan Tümer Metin ve Alex de Souza İstanbul'daki çalışmaların tamamlandığını bundan sonra görevlerinin hep birlikte Fenerbahçe'yi şampiyonluğa taşımak olduğunu söylediler.
Tümer Metin yaptığı açıklamada, "İlk hazırlık kampı yani İstanbul'daki çalışmalarımız bitti. Yaklasık iki hafta süren yoğun çalışma temposu ile tatil sonrası her zaman her yeni sezonda olduğu gibi burada da yoğun geçti. Tatil bitti, eğlence bitti. Şimdi iş zamanı. Herkes bu bilinçle çalıştı. En güzel tarafı yapılan çalışmalar esnasında sakatlık yaşanmadı. Bugün son idmanı yaptık. Kazasız sakatsız, belasız atlattık. Benim en ufak bir sıkıntım yok. Takıma alıştım. Bugüne kadar burada hiç bir sıkıntı yaşamadım" dedi.

Basında çıkan "Alex Tümer'le oynar mı?" haberleriyle ilgili olarak sorulan bir soruya da Tümer şöyle cevap verdi;

"Bu tür haberleri basın yaratıyor. Artık bunlar bana sıkıntı veriyor. İkimiz de üst düzey futbolcularız ve bu tip konuşmalara, yazılanlara gülüp geçiyoruz. Fenerbahçe camiasının 100. yılını yaşayacağız, kimin oynayıp oynamayacağı önemli değil. Yeter ki şampiyon olalım. Hepimiz şampiyonluğa katkıda bulunabilmek için elimizden geleni yapacağız. Önemli olan sezon bittiğinde 100. yıl kadrosunda yer alabilmek, adınızı bu kadroya yazdırmak."

- ALEX: "TEK DÜŞÜNCEM FENERBAHÇE'NİN BAŞARISI" -

Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldızı Alex ise yaptığı açıklamada; "Bildiğiniz gibi Luciano ile birlikte ben biraz geç geldim. Sıkı bir şekilde çalışıyoruz. Şampiyonlar Ligi ilk maçında tam olarak hazır olacağımızı düşünüyorum. Türkiye'de beni saşırtan bir şey var. Herkes soyunma odasında neler olduğunu tahmin edebiliyor. Bu da beni sıkıntıya sokuyor. Benim Anelka ile ne saha içinde ne de saha dışında hiçbir sorunum yok. Tek düşüncem Fenerbahçe'nin başarısı" dedi.

Dünya Kupası'nda Brezilya milli takımının performansı, yeni teknik direktörleri Zico ve yeni takım arkadaşı Tümer ile ilgili olarak ise Alex şunları söyledi;

"Brezilya Dünya Kupası'nın ilk başından beri çok kötü bir performans gösterdi. Futbolda yaptığınız işi ciddiye almanız gerekir. Eğer ciddiye almazsanız, her türlü sürpriz sizi bekler. Nitekim Fransa gibi güçlü bir takım karşısına yenildiler.

Zico'nun teknik adamlığı hakkında bildiğim fazla bir şey yok. Çünkü Brezilya'da da teknik direktör olarak çalışmadı. Sadece Japonya'da çalıştı. Benim Zico ile ilgili söyleyeceğim tek bir şey var o da, süper futbolu ve bize yaşattığı güzel anlar. Teknik direktör olarak ne yapacağını hep birlikte burada göreceğiz.

Tümer'in Beşiktaş'tan transfer olduğunu ben Brezilya'dayken öğrendim. Ve çok sevindim. Orta sahaya Tümer çok güç katan bir oyuncu. Bize karşı oynadağı maçlarda da bunu gördük. Umarım beraberce Fenerbahçe'yi şampiyonluğa taşırız."

Alex bir gazetecinin sağlık probleminin olup olmadığı konusundaki sorusuna ise "Ben güçlüyüm sağlıklıyım. Eğer kafasında bir soru işareti olan varsa doktora sorabilirler" diye cevap verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious