Bisiklet eğitimcilerin motivasyon aracı

  • Giriş : 06.01.2007 / 00:00:00

Anne babaların çocuklarının başarılarını arttırmak için kullandıkları motivasyon aracı bisikleti artık okullar da kullanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Okul girişinde sergilenen son model bisikletin sahibi olmak isteyen öğrenciler arasında hızlı bir rekabet yaşanmaya başlandı. Okul idarecileri bisikletin öğrenciler arasında başarı oranını artırdığını vurguladı.

Okul Müdürü Mümin Öztürk, "Çocuklarımızın başarısını arttırmak amacıyla böyle bir uygulamaya gittik. Marifet iltifata tabidir, prensibinden hareket ederek başarılı olan öğrencilerimizi bu şekilde ödüllendireceğiz." dedi.

Daha önce idarecilik yaptığı okulda da başarılı öğrencilerin ödüllendirildiğini belirten Müdür Öztürk, "Bu sayede genel başarımızı da arttırmış oluyoruz. Belki bir çok öğrencinin bisikleti vardır. Ama burada arkadaşlarının önünde ve öğretmenlerinin elinden bu hediyeyi alması diğer öğrencilerin de motivasyonunu arttırıyor." şeklinde konuştu.

Okulda yapılan sınav sonunda dereceye giren öğrencilere bisikletin yanı sıra mp3 çalar, flaş disk, 20YTL'lik hediye çeki, kol saati, restoranda bir yemek ve taraftar çantası hediye edilecek.

Mp3 çalar flaş disk gibi teknolojinin yeni nimetleri karşısında bisikletin vazgeçilmez bir hediye olduğu gerçeği yine kendini gösteriyor. Çünkü sınavda 100 ve 99 doğru yapan öğrencilere büyük ödül olarak bisiklet verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious