Bisküvi ile uyutup soydular

  • Giriş : 07.11.2006 / 00:00:00

Hollanda'ya gitmek üzere Atatürk Havalimanı'na giden Nuhsen Baysan, kendisine ikram edilen bisküvi ile uyutularak pantolonuna kadar soyuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre Hollanda üzerinden Kanada'ya yolculuk etmek için Atatürk Havalimanı'na giden 60 yaşındaki Nuhsen Baysan, yanına yaklaşarak arkadaşlık kurmak isteyen bir kişinin ikram ettiği bivküviyi yiyince kendinden geçti. Gözlerini 12 saat sonra hastanede açan Baysan, pantolonuna varana kadar, cebindeki herşeyinin çalındığını farketti.

Cüzdanında bulunan bin 360 Dolarının da alındığını belirten Baysan'ın şikayeti üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, havalimanı güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı. Görüntülerde mağdurların zanlıyla beraber konuştuğu ve yürüdüğü belirlendi. Görüntülerden ve çizilen eşkalden yola çıkan polis, şüpheli Ramazan Y.'yi gözaltına aldı.

Yapılan sorgulamada Y.'nin, havalimanı, otobüs terminalleri ve metroda yakınlık kurduğu yolcuları ilaçlı bisküviyle uyutup soyduğu ortaya çıktı. Zanlının bugüne kadar bu yöntemle 13 kişiyi soyduğu öne sürüldü. Asayiş Şube Müdürlüğü'ne pijamasıyla çağrılan Baysan ile diğer bir mağdur Ahmet Şerefoğlu, zanlıyı teşhis etti. İki mağdurun, hala verilen ilacın etkisi altında oldukları gözlendi.

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne teşhis için getirilen Nuhsen Baysan ve Ahmet Şerefoğlu'nun halen aldıkları uyuşturucunun etkisinden kurtulamadıkları gözlendi. Zanlının hoşsohbet bir genç olduğunu belirten Baysan, "Biraz sohbet ettikten sonra bana bisküvi ikram etti. Bisküvileri yeyip meyve suyu içtik. Daha sonra ayrıldık. Ben iki saat boyunca çevrede dolaştım. Yorulduğumu hissedince bir yere oturup uyumaya başladım. Gözlerimi açtığımda hastanedeydim." diye konuştu. Üzerindeki pantolona kadar herşeyinin çalındığını belirten Baysan, "1360 dolar, kol saati, kimlik ve kredi kartlarımın olmadığını gördüm. Uyuduğum sırada soyulduğumu öğrendim. Polis, yediğim bisküvilerin ilaçlı olduğunu söyledi. Benimle konuşan kişi uyuyana kadar beni takip etmiş. Bu kadar zaman geçti hala kendime gelemedim." dedi.

Zanlı Yılmaz tarafından aynı yöntemle soyulduğu ileri sürülen Ahmet Şerefoğlu da Kıbrıs'a gitmek için havalimanında bulunduğunu söyledi. Kendisiyle tanışan bir kişi ile kola içip bisküvi yediğini söyleyen Şerefoğlu, bir süre sonra üzerinde uyuşukluk hissettiğini, kendine gelince de soyulduğunu fark ettiğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious