Bitlis bugün şehidine ağladı

Bitlis bugün şehidine ağladı.12811
  • Giriş : 20.11.2008 / 17:58:00

Diyarbakır'ın Lice ilçesindeki çatışmada şehit olan Jandarma Komando Er Fevzi Güngör'ün cenazesi, Bitlis'in Güroymak ilçesinde toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şehit Güngör için Kümbet Camisi önünde düzenlenen törene, şehit erin yakınları, Bitlis Vali Vekili Harun Başıbüyük, 6. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Halit Günbatar, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Turhan Yazıcı, Vali Yardımcısı Hakan Burak Uz ile kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan binbaşı Ayhan Bozkuş, tarih boyunca hür yaşamış Türk Milleti'nin hürriyetini korumak için şehitlik mertebesine ulaşmakta bir an bile tereddüt etmediğini söyledi.

Türkiye'nin yıllardır başta bölücülük olmak üzere terörün her türlüsüne karşı azim ve kararlılıkla mücadele ettiğini belirten binbaşı Bozkuş, şunları kaydetti:

''Hain bölücüler ve destekçileri iyi bilmelidir ki Türk vatanının bölünmez bütünlüğü için şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da ulus olarak tereddütsüz canımızı vermeye hazırız. Bu uğurdaki mücadelemiz tek bir terörist kalmayıncaya kadar devam edecektir. Böyle bir Mehmetçiğe sahip olmaktan gurur duyuyoruz.''

Cenaze töreninde, şehit er Fezvi Güngör'ün yakınları, tabuta sarılarak ağladı. Tören sırasında sık sık ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'' sloganı atıldı.

Güngör'ün cenazesi, daha sonra ilçe mezarlığında toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*