Bitlisliler hasret çekmeyecek

  • Giriş : 27.06.2006 / 00:00:00

Tatvan İlçe Belediyesi www.tatvan.bel.tr internet sitesi üzerinde kesintisiz 24 saat süreyle ilçelerini kamerayla görüntüleyecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Peker, 180 derece açıyla dönebilme özelliklerine sahip 2 kamerayı ilçenin en işlek noktalarına kurduklarını ifade etti.

Canlı kamera sistemiyle birçok sorunun Tatvan’da halledildiğine dikkat çeken Peker, kamera sistemiyle şehir merkezinde çalışan personelin iş takibini rahatlıkla yapabildiklerini ifade etti.

İlçe halkının "Artık biri bizi gözetliyor " düşüncesiyle güvenlik ve asayiş olaylarında da kamera sisteminin katkısının olacağını vurgulayan Başkan Peker, " Birçok büyük şehirlerimizde güvenlik için vaz geçilmez olan kamera sistemini doğuda ilçemizde kurmanın sevincini yaşıyoruz. Bu sistemle şehir içinde çalışan personelimizi takip edebilme ikanı bulabiliyoruz . Bununla birlikte ilçede oluşabilecek asayiş olayları halk arasında gözetlenme düşüncesiyle önlenebilme imkanı sağlıyor. Ayrıca hemşehrilerimiz artık memleket özlemi yaşamayacaklar. Yurt içi ve yurt dışında yaşayan hemşehrilermiz internet üzerinde Tatvan’ı diledikleri gibi izleyebilecekler. Bu konuda birçok hemşrimizden teşekkür mesajları aldık. Belki bu çalışmamızın bir dezavantajı şu şekilde olabilir. İnternet üzerinde yakınlarıyla canlı olarak hasret gideren hemşehrilermiz bu özlemlerini giderebilecekleri için memelekete gelişlerini erteleyebilirler. Umarım böyle olmaz. İnternet üzerinden yakınlarını ve Tatvan’ı izleyen hemşehrilerimizin özlemleri daha çok artar. Bütün Tatvanlılara hayırlı olmasını diliyorum. " diye konuştu.

Belediyenin bu projesi sayesinde dışarda yaşayan yakınlarla hasret giderdiğinden dolayı çok faydalı bulduğunu ifade eden Ali Birol, projenin en büyük faydasının ilçede güvenlik ve asayiş adına katkı sağlaması olduğunu ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious