Bitlis'te 102 kilogram eroin bulundu

Bitlis'te 102 kilogram eroin bulundu.14040
  • Giriş : 25.01.2009 / 16:04:00

Bitlis'te düzenlenen operasyonda, bir aracın bagaj kısmına gizlenmiş vaziyette 102 kilogram saf eroin ele geçirildi, olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alınan bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Bitlis Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, M.A. yönetimindeki otomobili Bitlis-Diyarbakır kara yolunda durdurdu.

Aramada, aracın bagaj kısmına gizlenmiş vaziyette 200 paket içerisinde 102 kilogram saf eroin bulundu.

Olayla ilgili gözaltına alınan sürücü M.A, ''uyuşturucu ticareti yapmak'' suçundan Cumhuriyet Savcılığına sevk edildiği bildirildi.

-VALİ YILMAZ-

Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, konuyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, uyuşturucuyla mücadelenin insanlık adına yapılan bir mücadele olduğunu vurgulayarak, bu kapsamda yürütülen çalışmalar sonucunda zehir tacirlerinin Bitlis'i geçemeyeceğini söyledi.

Uyuşturucu maddeden para kazanmayı düşünen zehir tacirlerinin Bitlis'ten para kazanamayacağını belirten Vali Yılmaz, şunları kaydetti:

''Emniyet personeline özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Uyuşturucu konusunda dünyada çok büyük çalışmalar yapılıyor. Uyuşturucu madde nedeniyle çok sayıda insan mağdur oldu. Hayatını genç yaşta kaybeden çok sayıda insanımız var. Bu çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Emniyet Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğüyle birlikte ortak çalışma yapıyor. Öğrencilerin kötü alışkanlıklara karşı korunmasını sağlıyoruz. Temiz bir toplum istiyoruz. Bunun için bütün kurumlarla birlikte kötü alışkanlıklarla mücadele edeceğiz. Çocuklarımıza sahip çıkacağız.''

2008 yılında yapılan 30 ayrı operasyonda 845 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildiğini ifade eden Vali Nurettin Yılmaz, uyuşturucuyla mücadeleye kararlılıkla devam edileceğini dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*