Bitlis'te 80 okula 'iyileştirme' çalışması!

Bitlis'te 80 okula 'iyileştirme' çalışması!.11485
  • Giriş : 17.11.2008 / 16:28:00

Bitlis Milli Eğitim Müdürü M. Emin Korkmaz, kentteki okulların fiziki altyapılarının yüzde 80'inin iyileştirildiğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Korkmaz, yaptığı açıklamada, Bitlis'in, eğitim, öğretim ve fiziki altyapısıyla Doğu ve Güney Doğu Anadolu'daki en iyi illerden biri olduğunu söyledi.

Kentteki okulları onarımdan geçirerek daha iyi bir hale getireceklerini ve okulların 3 yıldızlı otellerden farksız olacağını ifade eden Korkmaz, şöyle konuştu:

''Bitlis, eğitim yönünden iyi durumda. Onarımı tamamlanan okullarımız pırıl pırıl oldu. Çocuklarımız temiz ortamlarda eğitimlerine devam edecek. Bütün okullarımızı onarımdan geçirip, ilin eğitim kalitesinin yükselmesi için çalışamaya başlayacağız. Onarımları biten okullarımızı eğitime açtık. Onarımı devam eden okullarımızı da kısa zamandan bitireceğiz. İldeki okullar öğrencilerin evlerinden daha güzel olacak. Böylece öğrencilerin okula ilgisi artacak ve okula devam etmeyen öğrencimiz de kalmayacak.''

Bu yılki 300 okulun onarım maliyetinin 2 milyon 300 bin YTL olduğunu bildiren Korkmaz, maddi kaynakta sorun yaşanmadığını, Bitlis merkez kırsalda bulunan bütün okulların onarımdan geçirileceğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*