Bitlis'te ağaç için silahlı çatışma

  • Giriş : 20.10.2006 / 00:00:00

Bitlis'in Hizan İlçesi'nde ortak arazilerini paylaşan iki kardeş arasında, arada kalan 3- 4 ceviz ağacı yüzünden silahlı çatışma çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kepirli Köyü'nde bugün sabah saatlerinde meydana gelen olayda, 65 yaşındaki Abdurrahman Aslan ile kardeşi 55 yaşındaki Bedirhan Aslan, ortak arazilerini paylaşmak için aileleriyle birlikte bir araya geldi. Araziyi ikiye bölen iki kardeş ortada kalan ceviz ağaçları için tartıştı.

Tartışma bir süre sonra kavgaya dönüşmesi üzerine, Abdurrahman Aslan ile kardeşi Bedirhan Aslan evlerine giderek Kalaşnikof marka tüfeklerini alıp yeniden araziye geldi. Birbilerini bu kez silahla tehdit eden kardeşler arasında çatışma çıktı.

Çatışmada, Bedirhan Aslan ile oğlu 20 yaşındaki Bedri Aslan olay yerinde öldü. Bedirhan Aslan'ın eşi 52 yaşındaki Binefş Aslan da ağır yaralandı. Hayati tehlikesi bulunan Binefş Aslan, Tatvan Devlet Hastanesi'ndeki ilk tedavisinin ardından Van'a sevk edildi. Çatışmadan yara almadan kurtulan Abdurrahman Aslan, köye gelen jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı. Jandarma sıkı güvenlik önlemleri aldığı köyde giriş çıkışları da kortrol altına alarak başlattığı soruşturmayı sürdürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious