Bitlis'te eğitime 1 gün kar engeli!

Bitlis'te eğitime 1 gün kar engeli!.10744
  • Giriş : 16.03.2009 / 11:42:00

Bitlis merkez ve bazı ilçelerine bağlı köylerde, kar yağışı ve tipi nedeniyle ilköğretim ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, dünden beri etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle kent merkezi, merkeze bağlı köyler ile Tatvan, Güroymak ve Adilcevaz ilçelerine bağlı köylerdeki ilköğretim ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verilmesi kararı alındı.

Tatvan Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, iki gündür etkili olan yoğun kar yağışının yaşamı olumsuz etkilediğini söyledi.

Kar yağışı nedeniyle tüm köy yollarının ulaşıma kapandığını belirten Güldibi, ''Yoğun kar yağışından dolayı ilköğretim ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verdik. Kar etkisini sürdürmeye devam ederse yarın da okulları tatil edeceğiz'' dedi.

Bitlis Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Çetin Taşdemir, yaptığı açıklamada, dünden beri etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle il merkezi ve ilçelere bağlı 307 köy yolunun ulaşıma kapandığını söyledi.

Kapanan köy yollarında karla mücadele çalışmalarının devam ettiğini bildiren Taşdemir, acil durumlara karşı ekiplerin hazır bekletildiğini kaydetti.

Meteoroloji İl Müdürü Mehmet Elkatmış da kar kalınlığının kent merkezinde 65, yüksek kesimlerde 90 santimetreye ulaştığını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*