Bitlis'te imar planına tepki var!

Bitlis'te imar planına tepki var!.9574
  • Giriş : 03.07.2009 / 22:52:00

Saadet Partisi (SP) Bitlis Belediye Meclis Üyesi Kerem Araboğa, yeni imar planının yapılan inşaatların önünü tıkadığını, esnafı, işçiyi ve yatırım yapanları mağdur ettiğini iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Meclis Üyesi Araboğa, düzenlediği basın toplantısında, yeni yapılan Bitlis planın, şehri geliştirme yönünde değil de, vatandaşların mağdur olmasına yönelik olduğunu iddia etti.

Kerem Araboğa, Bitlis'in Türkiye'nin en geri kalmış illerinden biri olduğunu, kişi başına düşen milli gelir ise çok az olduğunu belirterek, hükümetin bu bölgenin kalkınması, yatırım ve istihdamın oluşması için belirli teşvikler sağladığını anlattı.

Yaşanan sıkıntılardan dolayı meclis üyesi olarak iki önerge hazırladığını ifade eden Araboğa, yapılan imar planın revize edilmesini isteyerek "Halkın işini kolaylaştırmak için çalışmalar yaparak belediyedeki bürokratlara uygulatırız.

Fakat meclis üyeleri halkın seçmiş olduğu üyeler değil, belediye başkanının dayatmacı ve tepkili fikirlerini kabul ediyorlar. Gündem maddelerini açıklanmadan kabul edilerek geçiştiriliyor.

Bu ilin önünü açmak değil, kapatma hareketleridir. Fakat belediyenin uyguladığı imar planı burada yapılan inşaatların önünü tıkıyor.

Böyle olunca vatandaşların, esnafın ve işçinin mağdur olmasına neden oluyor. İmar planı verilen teşviklere aykırıdır" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*