Bitlis'te PKK ile çatışma devam ediyor

Bitlis'te PKK ile çatışma devam ediyor.18564
  • Giriş : 26.08.2008 / 20:27:00

Bitlis'in Mutki ilçesine 20 kilometre uzaklıktaki İkizler köyü kesiminde öğlen saatlerinde çıkan çatışmalar sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Batman, Muş, Siirt, Bingöl ve Bitlis'ten de takviye askerlerin gelmesiyle sıkıştırılan PKK teröristlere ağır darbeler vuruluyor. Çok sayıda zırhlı askeri araç, helikopter, asker ve koruculardan oluşan askeri birlikler, operasyon bölgesine aktarılarak çembere alınan teröristlerin gece karanlığından faydalanarak kaçmalarını engellemeye çalışıyor.

Gün boyu devam eden çatışmalarda çembere alınan yaklaşık 70 kişilik terörist grupla aralarında korucular, köylüler ve askerlerin bulunduğu güvenlik güçleri arasında sıcak çatışmalar devam ediyor.

Çatışmaların devam ettiği bölgeye giriş-çıkışlar engellenirken akşam saatlerinde gelen bir haber Timuçin ailesinin evinde büyük acıya neden oldu. Çembere alınan PKK'lı teröristlerin geceden faydalanarak kaçmalarını engellemek için yürütülen operasyonda köy korucusu baba Kemal Timuçin ve oğlu Muharrem Timuçin şehit oldu.

Kemal Timuçin'in köy korucusu olduğu, 22 yaşındaki oğlu Muharrem Timuçin'in ise kendisi silahlanarak babasıyla beraber çatışma alanına gönüllü olarak gittiği öğrenildi.

Halen sıcak çatışma haberlerinin gelmeye devam ettiği Mutki ilçesi İkizler köyü kırsalına giriş-çıkışlar tamamen yasaklandı.

Şu ana kadar yaşanan çatışmalarda Kemal Timuçin ve oğlu Muharrem Timuçin şehit oldu, 12 PKK'lı terörist ölü; 1 PKK'lı terörist de sağ olarak ele geçirildi.

En az 70 kişi oldukları tahmin edilen PKK'lı grubun gece karanlığı ve sarp dağlık arazi şartlarını kullanarak kaçmalarını engellemek amacıyla çember iyice daraltılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*