Bitlis'te silah ve uyuşturucu kaçakçılarına darbe

Bitlis'te silah ve uyuşturucu kaçakçılarına darbe.18564
  • Giriş : 23.04.2008 / 16:54:00

BİTLİS Emniyet'i ekipleri, il merkez, Tatvan, Ahlat ve Mutki ilçelerinde düzenledikleri ‘Fesat-13' adı verilen operasyonda silah, uyuşturucu, sahte belge, bilgisayar kasası, kaşe gibi malzemeler ele geçirilirken, 35 zanlı gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bitlis'teki bazı kurumların yaptıkları alam ve ihalelerde usulsüzlükler yapıldığını belirleyen ve ekipler geçen hafta cuma günü harekete geçti. Emniyet Müdürlğü ekipleri, ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, örgüte üye olmak, örgüt adına eylem ve faaliyetlerde bulunmak, örgüt adına bilerek hizmet yüklenmek, örgüt faaliyetleri çerçevesinde ihaleye fesat karıştırmak, özel belgede sahtecilik, edimin ifasına fesat karıştırmak, görevi kötüye kullanmak, göreve ilişkin sırrı açıklamamak, tehdit ve rüşvet' kapsamında il merkezi, Tatvan, Ahlat ve Mutki ilçelerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyon kapsamında 32 ayrı adrese yapılan baskında, 1'er ruhsatsız tabanca, kuru sıkı tabanca, ruhsatsız av tüfeği, 3 gram esrar, 1 Ecstacy hap, çok sayıda sahte belge, ihale evrakı, ajanda, ihale evrakının hazırlandığı ve muhafaza edildiği çok sayıda bilgisayar kasası ve CD, çeşitli firmalar adına hazırlanan çok sayıda kaşe ele geçirildi. Gözaltına alınan 35 zanlı arasında devlet memuru ve müteahhitlerin de bulunduğu belirtildi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious