Bitlis'ten 'çevreci ahşap' bilgisayar

Bitlis'ten 'çevreci ahşap' bilgisayar.9987
  • Giriş : 18.10.2008 / 09:43:00

En çevreci bilgiyarlar bunlar.. Bilgisayarın tüm parçalarını gürgen ağacından ahşapla kapladılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bitlis'in Hizan Çok Programlı Lisesi Mobilya Dekorasyon Bölümü öğrencileri, Beceri Geliştirme Programı kapsamında bilgisayarın tüm parçalarını gürgen ağacından ahşapla kapladı.

Monitör, klavye, hoparlör, mouse ve kasanın tamamını ahşapla kaplayan örgenciler, imkan sağlanması halinde çok daha güzel eserlere imza atacaklarını söylediler. Mobilya Dekorasyon Bölümü Öğretmeni Tuncay Çelik, imkansızlıklara rağmen yapılan bu güzel çalışmalara yenisini ekleyeceklerini dile getirdi. Çelik, talep olması halinde isteyenlerin bilgisayarını ahşapla kaplayabileceklerini belirterek, "Öğrencilerden böyle bir fikir gelince biz de araştırdık ve mümkün olabileceğini düşündük. Kaplamanın hepsi gürgen ağacından yapıldı. Ancak istek üzerine ceviz veya başka bir ağaçtan da yapabiliriz. Bilgisayarı kaplamak yaklaşık 200 YTL'ye mal oluyor. Talep edenlerin bilgisayarını ahşapla kaplarız" dedi.

Ahşapla kaplanan bilgisayarların daha sağlıklı olduğunu söyleyen Çelik, "Ahşapla kaplanan bilgisayarlar hem daha güzel bir görünüme kavuşur hem de daha sağlıklı olur. Bunun haricinde öğrencilerimiz maket gemiler, sehpa, telefon sehpaları da yapıyorlar. Bundan sonra daha farklı eserler yapmaya gayret edeceğiz" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*