'Biz, Türkiye'yi sıfır terörle teslim ettik'

  • Giriş : 29.04.2006 / 00:00:00

Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) il kongresine katılan Sağlık eski Bakanı Osman Durmuş, Türkiye'nin meselelerine dikkat çekerek, "Türkiye'nin meseleleri işsizlik yada terör değildir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

MHP'nin 7. olağan kongresine katılmak için Kars'ta bulunan Sağlık eski Bakanı Osman Durmuş, Türkiye'nin meselelerine değinerek hükümeti eleştirdi. Kars İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu'nda yapılan kongrede konuşan Durmuş 'MHP liderinin kendisine umde olarak seçtiği şey, önce ülkem, sonra milletim, sonra da partim olmuştur' diye konuştu.

Durmuş, şunları söyledi: "57. hükümetin yaklaşık bir buçuk yıl süresi vardı, ülkede entrikalar dönüyordu, Irak işgali için Türkiye'de her şeye evet diyecek bir iktidar hissediyordu ve 'ötekiler', Avrupa Birliği (AB) ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) hepsi bir oldular, ikiz yasaları çıkardılar, Türkiye'de bölücülüğü kolaylaştıracak imkanları getirdiler, Türk Milleti'nin kimlik ve kişiliğini istismar edip kimlik bunalımına sokmak istediler, İslam dini üzerinden tezvinat yapmaya başladılar"

'Hatırlayın, geçmişte Türkiye'yi inananlar inanmayanlar diye ayıranlar vardı' diyen Durmuş, şimdilerde AB'nin Müslüman azınlıklar istediğini söyledi. Karslılar'a 'Siz Serhat Kars'ta yurt müdafaasını yaparsanız, Türkiye bazı tehditlerden uzaklaşır' nasihatinde bulunan Durmuş, 'Siz bunu yapmazsanız, kalite ortada" dedi. Durmuş, Başbakan'ın, ana muhalefet partisi Genel Başkanı'na 'kalitesizdir' dediğini hatırlatarak, "Niçin? Demiş ki, 'Senin terör yasanda getirdiğin şey bölücü başına af niteliği taşıyor'. Buna karşı kullandığı üsluba bakınız. Adalet Bakanı çıkıp diyor ki, 'Sokak ağzıyla konuşmayın, siyaseti ayağa düşürürsünüz.' Kime söylüyor dersiniz? " ifadelerini kullandı.

Eski bakan Durmuş, Kars'ta devam eden yeni Devlet Hastanesi için kendi bakanlığı sırasında 6 trilyon lira verdiğini dile getirerek, "Onun yarısını vermeyen hükümet şimdi orayı açacak. Kağızman'ın şehirleşen yerleşim alanına şimdi birileri oturuyor, makam işgal ediyor. İşlerin devamını sağlamak için bireylere değil, 'önce, sonra daha sonra ben' diyenlere değil önce ülkem, sonra milletim, sonra da partim diyen bir anlayışla Türkiye'nin meselelerine bakın. Türkiye'nin meseleleri işsizlik ya da terör değildir. Çünkü onunla ilgili tedbirleri biz almıştık. Sıfır terörle Türkiye'yi teslim ettik. Sonra iki ekonomik kriz, iki büyük depremden sonra yapılmayan reformları yaptık, istedik ki Türkiye bir daha ekonomik sıkıntıya girmesin. 20 tane soygun yapan bankayı kapattık. Patronlarını içeriye tıktık. Daha evvel de koalisyonlar vardı. Biz tıktık, biz hesap sorduk, bunlar geldi affetti. Hortumları kestik diyorlar, yeni borular döşediler. Sayın Enerji Bakanı beyaz enerjiden, mavi enerjiden Mesut Yılmaz'dan daha fazla Yüce Divanlık problemi var" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious