'Biz etle tırnak gibi bağlı bir milletiz'

'Biz etle tırnak gibi bağlı bir milletiz'.7954
  • Giriş : 30.09.2008 / 20:41:00
  • Güncelleme : 30.09.2008 / 20:38:54

Liderler bayram mesajlarında Türk halkı için güzel temennilerde bulundular..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

29 Ağustos'ta başlayan Ramazan ayının bitimiyle birlikte tüm yurtta Ramazan Bayramı kutlanıyor.

Liderler bayram için mesajlarını yayınladır:

BU BAYRAM BİRLİĞİMİZİ PEKİŞTİRSİN

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yayınladığı bayram mesajında Türkiye'nin bu bayramla da birlik ve bütünlüğünü daha da pekiştirmiş olacağını belirterek, ''Bir mucize görüntüsü veren bu tablonun sırrı, gayrılığı ayrılığa değil, bu toprakların şekillendirdiği hoşgörü ile bunu, kardeşliğe dönüştürme yeteneğidir'' dedi.

DARGINLIKLAR AŞILSIN

TBMM Başkanı Toptan: "Sevginin ve hoşgörünün simgesi olan bayram günlerinde milletçe ayrılıkları, kırgınlıkları, dargınlıkları aşarak, birlik ve beraberliği pekiştirmeliyiz."

BİZ ETLE TIRNAK GİBİ BAĞLI BİR MİLLETİZ

Başbakan Erdoğan: Ramazan ayının, milletçe birbirine bağlılığın güçlendiği, iyilik, paylaşma ve yardımlaşma duygularının canlandığı bereketli bir ay olduğuna işaret ederek, "Bir kere daha fark ettik ki biz birbirine etle tırnak kadar yakın, sıkılmış bir yumruk gibi sımsıkı bağlarla birbirine bağlı bir milletiz" dedi.

YETİM HAKKININ YENMEDİĞİ BAYRAMLARA

CHP Genel Başkanı Baykal: "Yetim hakkına el uzatılmayan, kul hakkının yenmediği, insanlarımızın kutsal dini duygularının bireysel veya siyasi çıkar hesaplarıyla istismar edilmediği şeker bayramlarında buluşmak dileğiyle Milletimizin ve İslam dünyasının Ramazan Bayramını içtenlikte kutlar, sağlık, huzur ve mutluluk dileklerimle, sevgilerimi saygılarımı sunarım."

BAYRAM HUZUR GETİRSİN

MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Aziz millet fertlerinin, sonu ve amacı olmayan hastalıklı tartışmalardan dolayı maneviyatının olumsuz bir şekilde etkilendiği şu günlerde, bayramla beraber bir nebze de olsa huzur ve mutluluğun hakim olması en temel dileğimdir."

SORUNLAR BAYRAMI GÖLGELİYOR

DSP Genel Başkanı Sezer: "Ülkemizin karşı karşıya bulunduğu sorunlar, bayram iklimini gölgeleyen kaygıları artırmaktadır

İslam dünyası, Ramazan Bayramı'nı ortak kutluyor. Suudi hükümeti, hilalin görüldüğüne hükmetti ve yarını bayram olarak ilan etti. Müslüman dünyası, bu Ramazan Bayramı'nı birlikte kutlayacak.

İslam dünyasının örnek aldığı Suudi Arabistan'da her ramazan ve bayram öncesi olduğu gibi yine hilal gözlemlemesi yapıldı.

Umre amacıyla kutsal topraklarda bulunan Türk umreciler, akşam iftarı ettiklerinde salı günü oruç mu tutulacak, bayram mı edilecek bilmiyorlardı.

Suudi Arabistan hükümeti, yaptırdığı gözlemler sonucu hilalin görüldüğüne karar verdi ve 30 Eylül Salı günü bayram yapılmasını kararlaştırıldı.

Bu kararın sonucu olarak da Mekke'deki Kabe'de ve Medine'deki Peygamber Mescidi'nde bu akşam teravih kılınmadı.

Bu kararla birlikte İslam dünyası yarın ortak bayram yapmış olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*