Biz iyileşemedik arkadaş!

  • Giriş : 19.10.2006 / 00:00:00

Taburcu edilen hastalar "iyileşmedik" diyerek hastane önünde oturma eylemi yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hastane önünde oturma eylemine başlayan hastalar, toplum içine karıştıkları takdirde çevrelerindeki diğer insanların da risk altında olacağını ileri sürdü.
Edinilen bilgiye göre olay şöyle gelişti; Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi B Blok'ta tüberküloz tedavisi gören 11 hastaya, hastane yönetimince sabah saatlerinde hastalık durumlarını gösteren ve çeşitli sağlık kuruluşlarına yönlendirildiklerini bildiren birer taburcu belgesi verildi. Belgede ayrıca taburcu gerekçesi olarak da hastanenin genel huzurunu bozdukları, bu nedenle de taburcu edildikleri ibaresi yer aldı.

Hastalıklarının ilerlemiş durumda olduğunu söyleyen ve bu nedenle de taburcu edilmeleri karşısında saşkına döndüklerini belirten hastalar, hastalıklı halde taburcu edilmelerinin toplum ve aileleri için de tehlike oluşturduğunu ileri sürdü. Tekrar hastaneye kabul edilerek tedavilerine devam edilmelerini isteyen hastalar, tüberküloz mikrobu taşıdıkları için hastane önünden tekrar kabul edilene kadar ayrılmayacaklarını söyledi.

Hastane yetkileri ise konuyla ilgili basın mensuplarına bilgi vermekten kaçındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious