'Biz Kaç Kişiyiz' adliyede

'Biz Kaç Kişiyiz' adliyede.12884
  • Giriş : 27.09.2008 / 16:38:00

'Biz Kaç Kişiyiz Derneği' Genel Başkanı Selim Utku Gümrükçü ve Evrim Baykara adliyeye getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında gözaltına alınan ''Biz Kaç Kişiyiz Derneği'' Genel Başkanı Selim Utku Gümrükçü ve Evrim Baykara da adliyeye getirildi.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde gözaltında tutulan Gümrükçü ve Baykara, emniyetteki işlemlerinin bitmesinin ardından soruşturmayı yapan savcılığın bulunduğu Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne gönderildi.

Polislerce adliye binasına ulaştırılan şüpheliler savcılık katına çıkartıldı. Bu kişilerin savcılıktaki işlemleri sürüyor.

TUTUKLU SAYISI 70 OLDU

''Ergenekon'' davası çerçevesinde aralarında emekli Tuğgeneral Veli Küçük ile İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'in de olduğu 46 tutuklu bulunuyor.

Devam eden soruşturma kapsamında ise emekli Orgeneral Hurşit Tolon ile geçen hafta tutuklanan 3 teğmenin de yer aldığı 18 kişinin tutukluluğu sürüyordu.

Bu kişiler dışında bugün tutuklanan gazeteci Tuncay Özkan, eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan, eski Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan, Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu Üyesi emekli Hakim Albay Tanju Güvendiren, İP Genel Başkanı Doğu Perinçek'in eski avukatı ve Aydınlık dergisi yazarı Emcet Olcaytu ve tıp doktoru Hüseyin Nazlıkul ile dava ve soruşturma kapsamındaki tutuklu sayısı 70'e çıktı.

Olayla ilgili tutuklanan ve aralarında Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı emekli Orgeneral Şener Eruygur, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün ile İP Genel Başkan Yardımcısı ve Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Ferit İlsever'in de olduğu bazı kişiler ise tahliye edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*