Biz Kaç Kişiyiz grubunun sitesinden çirkin provokasyon

Biz Kaç Kişiyiz grubunun sitesinden çirkin provokasyon.21162
  • Giriş : 30.06.2008 / 00:56:00
  • Güncelleme : 01.07.2008 / 16:18:26

Eski Marksistlerin ve darbecilerin toplanma yerine dönüşen Biz Kaç Kişiyiz platformu kışkırtmaya devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

www.bizkackisiyiz.com sitesi, Sivas’taki Madımak Otel’de meydana gelen olayları “soykırım” ilan etti.

Hırçın halleri ve garip etkinlikleriyle nevi şahsına münhasır bir topluluk olarak yollarına devam eden Biz Kaç Kişiyiz’ciler, provokasyonda yeni bir atak sergiliyorlar. Grubun sitesinde, 2 Temmuz 1993 tarihinde Madımak Oteli’nin yanmasıyla meydana gelen olaylar iddialı bir sıfatla “soykırım” olarak tanımlandı.

KIŞKIRTICI BİR DİL

Site yöneticilerinden Nuran Ertuna tarafından kaleme alınan “Karanlık 2 Temmuz 1993 Madımak Katliamı” başlıklı yazıda, kışkırtıcı bir dil kullanıldı. Yazıda, şu değerlendirmelere yer verildi: “Aralarında; Asım Bezirci, Metin Altıok, Behçet Aysan, Muhlis Akarsu, Hasret Gültekin, Nesimi Çimen gibi Aydın ve sanatçıların bulunduğu
33 kişi Sivas - Madımak Otelinin benzinle ateşe verilip yakılması sonucu yanarak hayatını kaybetmiştir.

SİVAS “SOYKIRIM KENTİ”

Bugün Utanç Müzesi olması gerekirken, Madımak Oteli et lokantası yapılmıştır. O gün yanan canlar, bugün halen yenmektedir. Şair Behçet Aysan'ın kızı Eren Aysan: ’Gerçeğin rengi gridir. Madımak otelinin dumanları yükselirken gri haliyle, gerçeklikle karşı karşıya olduğumuzu gördük. Orada et lokantası açıldı. Hiç soykırım kentinde et lokantası açıldığını gördünüz mü? Nesimi Çimen'in oğlu sanatçı Mazlum Çimen:’Bir toz bulutu oluştu, çok şey kaynadı gitti. En acı olanı, olaydan sonra toplumun daha da muhafazakarlaşması. Daha aydınlıktık, 1993' ten önce. Orası ocakbaşı yapıldı. Katliam utancını bile utandırabilecek boyutta bir utanç.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious