'Biz kan dökmüyoruz, kan veriyoruz'

  • Giriş : 11.05.2006 / 00:00:00

Küçükçekmece Mehmet Akif Ersoy Lisesi öğrencileri, "Biz kan dökmüyoruz, kan veriyoruz" sloganıyla okul bahçesinde kurulan çadırda Kızılay'a kan bağışında bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Okulların ve öğrencilerin şiddet olayları dışındaki etkinliklerle gündeme gelmelerini isteyen öğrenciler, "Biz kan dökmüyoruz kan veriyoruz" dedi. Okul bahçesinde düzenlenen törene katılan Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, veliler ve diğer yetkililer öğrencilere örnek kampanyalarından dolayı destek verdi.

Kızılay çadırında öğrencilerle birlikte kan veren Küçükçekemce İlçe Milli Eğitim Müdürü Kenan Hacıbektaşoğlu, öğrencilerin kan verme konusunda gösterdikleri hassasiyetin gurur verici olduğunu söyledi. Sağlık görevlilerinin 18 yaşından küçük öğrencilerden kan almadığını ifade eden Hacıbektaşoğlu, "Buna rağmen birçok öğrenci form doldurarak kan vermek istiyor." dedi. Hacıbektaşoğlu, kan verme kampanyasının Küçükçekmece'nin diğer okullarında da devam ettirileceğini belirterek, "Uygulama gençlere toplumsal bilinç ve dayanışma duygusu aşılayacaktır." diye konuştu.

Kan verme heyecanı yaşayan öğrenciler de, Kızılay'ın kan verenler için hazırladığı formu doldururken zorlandı. Soruların ÖSS soruları kadar zor olduğunu belirten öğrenciler, "Bu sorunun cavabını biliyor musun?" diyerek birbirileryle şakalaştı. Yaşları ve kiloları uygun olmadığı için kız öğrenciler kan vermezken, kan veren erkek öğrenciler "Okulların şiddet olayları ile değil, böyle kampanyalarla göndeme gelmelerini istiyoruz" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious