'Biz seçime 3 ay kala başlamadık'

'Biz seçime 3 ay kala başlamadık' .15943
  • Giriş : 08.12.2008 / 09:00:00
  • Güncelleme : 08.12.2008 / 00:33:01

Gönül ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Göksel, bayram öncesi İzmir'de gövde gösterisi yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, ''Koskoca Lehman Brothers'in, ki bütçesi Türkiye bütçesinden fazladır, battığı ortamda hamdolsun Türkiye'de kimse ete, ekmeğe, giyinmeye, muhtaç değil. Bu sağlam bir ekonomik politika götürülmesinin sonucudur'' dedi.

Bakan Gönül, Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi Anadolu Salonu'nda yapılan AK Parti İzmir İl Teşkilatı bayramlaşma töreninde, eğitimden sağlığa, ulaşımdan özürlülere maaş bağlanmasına kadar birçok çalışma yaptıklarını söyledi.

Çalışmalarının bununla da kalmadığını ifade eden Gönül, ''Şu anda dünyayı saran ve dünyanın pek çok yerinde kriz tabiriyle özdeşleşmiş ekonomik sıkıntılar baş gösterdi. Ama Türkiye'deki ekonomik sistemin sağlam oturması sonucu ülkemizde bu durum ancak belli noktalardaki bir durgunluk diye düşünebileceğimiz halde tecelli etti'' diye konuştu.

Bakan Gönül, şöyle devam etti:

''Koskoca Lehman Brothers'ın, ki bütçesi Türkiye bütçesinden fazladır, battığı, General Motors gibi dünyanın en büyük otomotiv şirketinin iflasının gündeme geldiği ortamda hamdolsun Türkiye'de kimse ete, ekmeğe ve giyinmeye muhtaç değil. Bu sağlam bir ekonomik politikanın götürülmesinin sonucudur. Peyderpey tedbirler, belki durgunluğun ötesinde bir şey olur diye alınmaya devam ediliyor.''

ADAY BOLLUĞU İYİ OLDUĞUMUZU GÖSTERİR

Vecdi Gönül, eskiden hastanelerde koğuşların bulunduğunu, AK Parti'nin hastane odalarını 2'şer kişilik hale getirildiğini ve ambulans hizmetlerinin ücretsiz verildiğini ifade ederek, ''Buradan yükselen dualar bizim en büyük kazancımız oldu'' dedi.

Yerel seçimlerin yaklaştığını hatırlatan Gönül, seçimlerin dostluk içinde sürdürülmesi gerektiğini vurguladı.

İzmir'de mutlak bir başarı gördüğünü belirten Gönül, ''Aday adaylığının çokluğundan endişelenen arkadaşlarımız var. Halbuki bu bir şeyin göstergesi. Demek ki parti olarak politikalarımız doğru. Arkadaşlar bu politikalar için hizmet etmek istiyorlar. Bundan güzel bir şey olabilir mi?'' diye konuştu.

Partililerin Kurban Bayramı'nı kutlayan Bakan Gönül, yeniden ''siyasi bayramlarda'' bir araya gelmek istediklerini sözlerine ekledi.

-GÖKSEL: ''SEÇİME 3 AY KALA YARDIMA BAŞLAMADIK''-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar Göksel de İzmirli vatandaşları AK Parti'li belediyecilik anlayışıyla tanıştırmak istediklerini söyledi.

AK Parti'nin 81 ilin 80'inden milletvekiline sahip olduğunu belirten Göksel, şöyle konuştu:

''Türkiye'nin her metrekaresine gidip seçim çalışması yapabilen, ekonomik istikrarı sağladıktan sonra sosyal demokratların hayallerinin önüne geçecek kadar uygulamalarda bulunmuş bir partiyiz. Özürlü, yaşlılara yönelik uygulamalarımız, şartlı nakit, şartlı eğitim yardımlarımız var. Yiyecek ve yakacak yardımlarımız var. Biz bunları seçim var diye yapmıyoruz. Biz iktidara geldiğimizde yoksul kesimi görmezden gelmeme anlamında yapıyoruz.
Bugün İzmir Büyükşehir Belediyesi gibi seçime 3 ay kala erzak ve para yardımı yapmıyoruz. Biz demokratik, sosyal bir hukuk devleti olmanın gereği olarak bu uygulamaları yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.''

Göksel, AK Parti'nin hizmetleri anlatıldığında İzmirli vatandaşların ''gönlünü ve oyunu'' kazanabileceklerini kaydetti.

-FAZLA SEÇMEN TARTIŞMASI-

AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Tekelioğlu da 6 milyon fazla seçmenin bulunduğuna dair iddialar olduğunu söyledi.

Tekelioğlu, şunları kaydetti:

''İzmir'e başka illerden seçmen yığıldı diyenler var. Dışarıdan seçmen ithal ettiğimizi de söyleyebilir bunlar. Türkiye nüfus sayımını da ortadan kaldırdı, adrese dayalı nüfus sayımına göre yardımlar gönderiliyor. Bugün kaybedeceklerini anladılar, hemen bu bahaneye sığındılar. Fazla seçmen geliyor diyorlar. Arkadaş bu seçmen nereden geliyor yani? 2007 seçimlerinde 17 yaşında olan çocuğun o zaman seçme hakkı var mıydı? Yoktu. Bugün o çocuk 18 yaşına geldi, elbette seçmen sayısı artacak. Bunda garip olan ne var?''

Törene, AK Parti İzmir milletvekilleri Taha Aksoy, İbrahim Hasgür, İsmail Katmerci, AK Partili belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları üyeleri ile partililer katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*