BİZ SORDUK, MUHSİN YAZICIOĞLU CEVAPLADI

  • Giriş : 13.10.2006 / 00:00:00
  • Güncelleme : 18.05.2007 / 16:00:39

Aylardır güvenle takip ettiğiniz haber sitemiz siyasetten sanata, spora kadar çeşitli kesimlerden isimleri sizlerle buluşturuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

BBP lideri Yazıcıoğlu, Haber Aktüel’e gündemdeki olaylarla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sayın Yazıcıoğlu’yla Büyük Birlik Partisinin genel merkezinde görüştük. İşte röportajımızda sorularımıza aldığımız cevaplar.

Röportaj: İrfan Karabulut (Haber Aktüel Ankara Temsilcisi)

Sayın Yazıcıoğlu; İrticaya sizin pencerenizden baktığımız zaman neyi görüyoruz? İrtica nedir?

İrtica lügat anlamında geriye gitme, geriye dönme anlamındadır. Türkiye’de âmâların fili tarif ettiği gibi biraz herkes kendi tarafından yaklaşıyor. Dolayısı ile kavram kargaşası var. Ve kör dövüşü oluyor. Türkiye’de bir ihtilal tehdidi var mıdır? Geçmişi özlemek geçmişi istemek var mı? Bu bazı kesimlerin anti demokratik düşünceleri canlandırmalarıdır.

Çünkü onlar darbelerle bankaların içini boşaltmışlardır. Halkı fakir düşürmüşlerdir. Türkiye’de bu bitti mi? Hayır, yeni dönemde bitmedi. Ama eskiler banka hortumlayamadıkları için geçmişi özlüyorlar.

Peki, Türk milletini ve Türkiye’yi tehdit eden asıl ana unsurlar neler?

Türkiye’ de terör var. Yabancılara topraklarımızın satılması var. BOP, yani Büyük Ortadoğu Projesi var. Avrupa Birliği sevdası ile üniter yapının tehdidi ve dolayısıyla Türkiye’nin bir azınlıklar ülkesi haline gelmesi var. Kapkaç gazabıyla bozulan bir güven problemi var. Gelir dağılımı problemi var. Bunlar tehdit olarak önümüzde. Milletimizin inançlarından ülkemize bir tehdit söz konusu dahi olamaz. Tabiî ki Müslüman asla terörist değildir. Bu batının dayatmasıdır. İslamla terörün özdeşleşmesini sağlayan oyunlara baktığımız zaman bu olayları gerçekleştirenler CIA okullarında yetiştirilen kişilerdir. “Allah’ın verdiği canı Allah alır” psikolojisi ile hareket edilmiştir.

Tartışmalar biraz da Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden dolayı çıkıyor değil mi? Cumhurbaşkanını kim seçmeli? Konu hakkında BBP Genel Başkanı olarak sizin düşünceleriniz ne yönde?

Cumhurbaşkanını halk seçmeli. 1993 yılında tüm siyasi liderleri ziyaret ederek bu görüşümüzü dile getirdik. Cumhurbaşkanını halk seçerek demokrasiyi vesayet yolu ile seçmek yerine, millet seçsin. Eğer bunu yapamıyorsak anayasada açık, Cumhurbaşkanını kimin seçeceği de açık. Ayak oyunlarına gerek yok. Bu meclisin Cumhurbaşkanı seçmesini istemiyorsanız seçime gidersiniz. Şu an da seslerini yükseltenler geçmişte iktidar oldu. Neden o zaman bu sistemi değiştirmediler. Şimdi bağırıp çağırmaya gerek yok. Esas itibari ile halk seçmeli mevcut cumhurbaşkanını kim seçti. 5 tane lider karar verdi. Ve seçildi. Bu ne kadar demokratik siz karar verin.

Büyük Ortadoğu Projesi hakkında ne düşünüyorsunuz? “Biz bu projesinin içinde olmalıyız” yeni sınırlar senaryosu mudur?

Brezinki Doktirini vardı. İki kutuplu bir dünya. Bir tarafta Rusya diğer tarafta Amerika. Ama Varşova battı yıkıldı. Dünya tek kutba kaydı. Yeni bir dünya düzenine ihtiyaç doğdu. Bunun adına önce küreselleşme dedik. Bunun bir parçası olarak BOP ortaya çıktı. Biz bunun içine taşeron olarak alınmak isteniyoruz. BOP, Ortadoğu’da yeni sınırları içeriyor. Bu proje öncelikle İsrail’in güvenliğini sağlıyor. Sonra bölgemizin enerjisini kontrol altına alıyor. Burada Türkiye’den de toprak projesi var. Güya İsrail’in güvenliği için yeni sınır düzenlemeleri yapacağımız söylüyor. Amerika’da albay çantasından harita çıkarıyor. Doğu illerimiz bu haritada Kürdistan olarak gösterilmiş.

Soruyoruz neden böyle? Albayın cevabı; “Biz kamuoyuna böyle teoriler atarız tartışılmasını sağlarız hangisi tutacak diye bakarız” şeklinde oluyor. Amerika Senato binasına aynı haritayı asıyorlar. Askeri dergilerinde yayınlıyorlar. Bu belge deyimli. Bakın çekiç gücün gölgesinde bir devlet inşa edildi. Kürt gençler alınıp özel olarak eğitildi. Bu açık bir istihbarattır. BOP’un en önemli hedefi Türkiye’dir. Güneyimizi Kürdistan, doğumuzu Ermenistan yapıyorlar. Geriye kalanı da İstanbul’da oluşacak bir ekümenlik patriği ile kontrol etme senaryosu var. Daha çok nesebi ve mesbi bölünmeyi öne alarak “böl parçala yut” düşüncesinin bir parçasıdır. Bu projenin içinde Türkiye toprakları da vardır. Şu anda Ermeni Soykırım meselesini özünde de bizim öncelikle bu soy kırımları kabul etmemizi istiyorlar. Sonra da tazminat isteyecekler. Türkiye’nin böyle bir projenin içinde olması kendi topuğuna kurşun sıkmış demektir. Türkiye’nin kendi projesi olmalı. Orta Asya ve Orta Doğu’yu, sonra da dünyayı kucaklayacak Türk İslam projesi vardır. Biz buna inanırız. Bunu söyleriz.


Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıoğlu ile kısa kısa…

İrtica: Bankaların içini boşaltanlar irticacıdır.
BOP projesi: Türkiye bu projede taşerondur. Bizim Türk İslam projemiz var. Bunu hayata geçirelim. Bop projesini Türkiye’nin kabul etmesi kendi ayağına kurşun sıkması demektir.
En sevdiğiniz yemek: İçli köfte.
Tuttuğunuz takım: Öncelikli Milli Takım, sonra Sivasspor.
En sevdiğiniz kitaplar: FETHİ GÜMÜHLÜOĞLU’nun kitapları, Türk cihan hâkimiyeti ve SEYYİD
AHMED ARVASİ Türk İslam mefkûresi diyebiliriz.
Şu anda okuduğunuz kitap: “2023” diye bir kitap
Atatürk’ü en başa koyarsak, son yüz yılın en büyük lideri kimdir?: Alparslan Türkeş

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious