Bizde formayı Başbakan giydirir

Bizde formayı Başbakan giydirir .7957
  • Giriş : 11.08.2007 / 17:27:00
  • Güncelleme : 11.08.2007 / 17:40:59

Mehmet Ali Şahin, ''Turizm Bakanı olup olmayacağı" konusunda ne dedi?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, ''Turizm Bakanı olup olmayacağım konusunda tek seçici Sayın Başbakan'dır. Hangi oyuncuya kaç numaralı formayı giydireceğini Başbakan bilir'' dedi. Mehmet Ali Şahin, 22 Temmuz seçimlerinin ardından ilçelere teşekkür ziyareti için Antalya'nın Alanya ilçesine geldi. Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan'ı makamında ziyaret eden Şahin, ilçenin sorunlarına ilişkin bilgi aldıktan sonra AK Parti Alanya ilçe binasına geçti. Burada partililerce karşılanan Şahin, parti binasının önündeki kaldırımda kurulan kürsüden partililere seslendi.

Teşekkür ziyareti için Alanya'da olduğunu belirten Şahin, ''22 Temmuzda 70 milyon ülke insanı, 40 milyondan fazla seçmen büyük bir demokratik olgunluk örneği sergiledi. Dünya da bu seçimi yakından takip etti. 200'ü aşkın yabancı ülke televizyonu, gazete seçimi izledi ve ülkelerine 'Türkiye çok olgun bir demokrasi sınavı verdi' şeklinde haber geçtiler'' dedi. 59. hükümetin temsilcisi olarak Alanya'da olduğunu belirten Şahin, 60'ıncı Cumhuriyet Hükümeti'nin de çok yakında kurulacağını söyledi.

Daha önceki meclisin seçemediği Cumhurbaşkanını da seçeceklerini belirten Şahin, şunları kaydetti: ''Önümüzdeki hafta adaylar belli olacak ve bu ayın sonunda yeni Cumhurbaşkanı seçilecek. 2002'nin ardından yüzde 50'ye yakın bir destekle birinci parti olduk. Daha çok çalışmak zorundayız. Türk insanı buna layık. Bir tek günü, bir tek saati bile israf etmek istemiyoruz.''

Türk insanının fazla sözle geçirecek vaktinin olmadığını vurgulayan Şahin, sözlerin seçim meydanlarında kaldığını ve şimdi iş zamanı olduğunu belirtti. Şahin, konuşmasının ardından öğle yemeği için rıhtımda bulunan bir restorana yürüyerek gitti. Yolda esnafla sohbet eden Şahin, Cengiz Çağır adlı vatandaşın, ''Sayın Bakanım, asgari ücret çok düşük'' demesi üzerine, ''Önümüzdeki yılbaşında asgari ücreti yeniden gözden geçireceğiz'' dedi. Şahin, tişörtünün üzerinde ''FB'' yazan esnafa da geçmiş olsun dileklerinde bulunurken, yolda karşılaştığı turistlerle de Almanca sohbet etti.

''KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI OLACAK MISINIZ?''

Bir gazetecinin ''Kültür ve Turizm Bakanı olacak mısınız?'' şeklindeki sorusu üzerine Şahin, ''Bu konuda tek seçici sayın Başbakan'dır. Hangi oyuncuya kaç numaralı formayı giydireceğini o bilir'' dedi. Şahin, Alanya'daki ziyaretlerinin ardından Manavgat'a hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious