`Bize mi güldünüz?' cinayeti

  • Giriş : 24.09.2007 / 19:45:00
  • Güncelleme : 24.09.2007 / 18:09:33

Piknik alanında okey oynarken yanında geçip kendisine gülen gençi bıçaklayarak öldürdü

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Osmaniye'de, piknik alanında okey oynayan 22 yaşındaki Mehmet Bindebir, yanından geçerken kendilerine güldüğünü iddia ettiği 15 günlük evli 22 yaşındaki Adnan Kaleboynu'nu bıçaklayarak öldürüp, arkadaşı 26 yaşındaki Hasan Zorlu'yu da yaraladı.

Olay, Osmaniye Belediyesi Karaçay Mesire Alanı'nda dün öğlen saatlerinde meydana geldi. Motosiklet tamircisi Mehmet Bindebir, piknik alanına gelerek arkadaşıyla birlikte okey oynamaya başladı. Bu sırada elektrikçi Adnan Kaleboynu da arkadaşıyla pikniğe geldi. İddiaya göre, Kaleboynu arkadaşlarıyla Bindebir'in yanından geçerken okey oynayanlara baktı. Bundan rahatsız olan Mehmet Bindebir ve kimlikleri henüz belirlenemeyen arkadaşları, Adnan Kaleboynu'na, "Niye yan baktınız, bize mi güldünüz?" diyerek saldırdı. 2 grup arasındaki kavgada Mehmet Bindebir elindeki bıçakla Kaleboynu'nu kasığından, arkadaşı Hasan Zorlu'yu da başından yaraladı. Zanlılar kaçarken ağır yaralanan Kaleboynu, hastaneye götürülmek istenirken yolda yaşamını yitirdi. Yaralı Zorlu da Osmaniye Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı.

Ölen Adnan Kaleboynu'nun 15 gün önce evlendiği belirtilirken Mehmet Bindebir ile birlikte 8 kişi yakalandı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious