Bize niçin tapu verildi!

  • Giriş : 12.03.2007 / 00:00:00

Acarkent sakinleri öfkeli: Bizim günahımız ne?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Acarkent sakinleri öfkeli: Bizi mağdur ettiler. Önce tapu verdiler sonra mahkemeye.. Bunda bizim günahımız ne?

Beykoz Acarkent'te sular durulmuyor. Orman Bakanı Osman Pepe'nin açtığı davaya Beykoz Belediye Encümeni direnirken Acarkent'te yaşayan 1452 konut sahibi günlerdir diken üzerinde oturuyor... Kapılarını Güneş Gazetesi'ne açan villa sahipleri ne yapacaklarını şaşırdıklarını belirterek, 'Acarkent 20 yıl önce yapıldı. Burada oturanlar parasını ödeyip tapusunu aldı. Bu kadar yıl geçtikten sonra Orman Bakanlığı 2 bin 300 dönümlük arazide yüzde 6 yapılaşma sınırının aşıldığı gerekçesiyle bizleri mahkemeye verdi' diye konuştu.

BORCU VAR
Beykoz Acarkentliler Derneği Başkanı Berrin Görgüç ile diğer konut sahibi ve dernek üyeleri Hatice Günkan, Demet Ular, Emine Devresi, Sinan Terek ve Hayati Kaya Bakanlık'ın 1823 kişiyle davalık olduğunu kaydetti. Görgüç, 'Biz hep birlikte konut yapmadık. Burası özel orman alanıymış. 20 yıl önce yapılan konutlara tapu çıkartılmış. Çoğunluğumuz borç bulup, kredi alarak konut sahibi olduk. Hatta konut borcu olan yüzlerce arkadaşımız var' dedi.

ELİ BALTALI GÖSTERİLDİK
Kaçak konuta kimsenin para vermeyeceğini belirten Görgüç konuşmasını şöyle sürdürdü:'O zaman kaçak olmayan, tapu verilen konutlar bugün neden mahkemeye veriliyor? Üstelik bizler eli baltalı orman düşmanı olarak gösteriliyoruz. Bizler gibi çocuklarımızda huzursuz. Bu kadar yıldır neden kimseden ses çıkmadı' diye öfkesini dile getirdi.

YABANCI KORKAR
Sitede kaçak yapılaşma varsa bunun sorumlusunun kendileri olmadığını belirten Görgüç, 'Sitede yabancılarda var. Bu davranıştan sonra yabancı Türkiye'den mülk alırken düşünür. Devlet bizi diken üzerinde oturmaktan kurtarsın. Tapuyu veren devlet bunu yapmalı. Çünkü biz devletin tapusuna güvenerek konut aldık' diye konuştu. Dernek başkanı, rekor sayıda davalı var. Devlete boşuna masraf çıkarttıldığını sözlerini ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious