Bize savaş açtılar ama başaramayacaklar

Bize savaş açtılar ama başaramayacaklar .7375
  • Giriş : 30.08.2007 / 13:20:00
  • Güncelleme : 30.08.2007 / 13:43:56

TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, Fon'un varlığından rahatsız olan bir kesim bulunduğunu ve bunların kendilerine düşünsel destek sağlayan bir kesimle işbirliği yaparak TMSF'ye savaş açtıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

 Ertürk, "Ama biz korkmuyoruz, güçlüyüz. Elleri boş çıkacaktır” dedi.

Ertürk, Infomag Dergisi'nin Eylül sayısında yer alan röportajında, Fon'un 13 aylık sürenin sonunda yeniden Adabank'ın akıbetini düşünmek zorunda kaldığını vurguladı. Ertürk, 2 kurum arasında yaşanan tartışmalara değinirken de, “Bir kısım BDDK uzmanı denilen kişilerin, TMSF ve bankacılık sektörünün itibarını zedeleyici ifadeler kullanmasına hoşgörü gösteremeyiz. Sadece likit miktarına bakarak Adabank'ın ucuza satıldığını iddia etmek en iyimser ifadeyle cahilliktir” ifadesini kullandı.

CEVABINI VERDİK

TMSF Başkanı Ertürk, “TMSF, bankayı ucuza sattı” gibi bir tartışmaya maruz kaldıklarını, bir BDDK uzmanının, bir bankanın değeriyle ilgili kendilerini suçlayarak bir ithamda bulunmasını cevapsız bırakamayacaklarını ve cevabını verdiklerini kaydetti.

Ertürk, “TMSF'nin varlığından rahatsız bir kesim var. Bu kesim düzensizliklerden, boşluklardan, yaptırımsızlıklardan besleniyor ve onlara düşünsel lojistik destek sağlayan bir kesim var. Bunlar iş birliği içinde TMSF'ye savaş açmış durumdalar. Ama biz korkmuyoruz, güçlüyüz. Bunlar arasında çok kriminal gruplar da var. Bize yönelik bilgi, belge ve komplo arayışı içindeler. Elleri boş çıkacaktır. Ama bu av kampanyasına maruz kalmak beni üzüyor” dedi.

ARKEOLOJİK KAZILAR SÜRÜYOR

Ertürk, Demirel Grubu'yla ilgili tazmin edilmesi gereken yüklü bir miktar olduğunu, grupla ilgili çalışmalarını hızlandırdıklarını belirterek, “Meşhur arkeolojik kazılarımız devam ediyor. Çok büyük bir maden olduğunu biliyoruz. Çok zor yürüyen bir süreç bu. Çünkü Egebank'ın Fon'a devri üzerinden çok zaman geçti. Bu grubun Egebank dışında çok sayıda resmi kurumla ve bankayla olan ilişkilerinden de bize yansıyan bilgi ve belgeler var. Maç devam ediyor. Ama hakemlerin de adil olmasını istiyoruz” ifadesini kullandı.

Tehditlere alışık olduklarını, ekibin başarısını kıskananlar bulunduğunu belirten Ertürk, “Tehditlere falan pabuç bırakmayan bir ekibiz” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious