Bizim gündemimizde millete hizmet var!

  • Giriş : 12.05.2006 / 00:00:00

İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve diğer gündem maddelerine atıfta bulunarak, "Bizim gündemimizde millete hizmet var " dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Basın mansuplarının gündemdeki, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve diğer gündem maddeleri ile ilgili sorularına cevap vermek istemezken bina açılışında yaptığı konuşmada kendilerinin gündeminde millete hizmet etmek olduğunu dile getirdi.

Bakan Aksu, "Bizim gündemimiz aziz milletimize hizmet etmektir. Biz milletten bir emanet aldık. Emanete layık olmaya çalışıyoruz. Aziz milletimize hizmet etmekten başka gündemimiz yok. Eğer bizim yaptığımız çalışmalardan sadece birini eski hükümetler yapsaydı anlata anlata bitiremezdi. Ama biz arka arkaya reformlar hayata geçiriyoruz." dedi.

Yerel yönetimler reformu çerçevesinde belediyelere geniş yetkiler verdiklerini anlatan Aksu, "İl genel meclisine ve belediyelere verilen yetkiler gerçekten önemli reformlardır. Başka bir siyasi iktidar sadece bunlardan birini yapsa iktidarı boyunca anlata anlata bitiremezdi. Ama biz yargıda, sağlıkta sosyal güvenlikte ve yerel yönetimlerle ilgili reformları gerçekleştirdik. Biz o kadar önemli konularda, yıllarca çözülemeyen meselelere çözümler geliştirdik. Bunlardan bir kısmı sürekli konuşuluyordu ama bazıları hayal bile edilemiyordu. Bize oy vererek buraya getiren yetki veren milletimize layık olmaya çalışıyoruz. Biz biliyoruz ki Milletimiz herşeye layık." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious