Bizim için darbe düzeni kapandı

Bizim için darbe düzeni kapandı.12646
  • Giriş : 07.05.2009 / 23:58:00

DP Genel Başkanlığı'na adaylığını koyan Cindoruk, Demirel için darbeci dendiğini hatırlatarak ilginç bir açıklama yaptı: Bizim için darbe düzeni kapanmıştır"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Son dönemlerdeki siyasi gelişmeleri değerlendiren eski TBMM Başkanı Hüsametin Cindoruk, "Süleyman Demirel'e darbeci diyorlar. Bizim için darbe düzeni kapanmıştır. Darbeye gerek yok. Biz Kıratçılar olarak tekrar birleşme ihtiyacının olduğunu fark ettik" dedi.

Dün düzenlediği basın toplantısı ile Demokrat Parti Genel Başkanlığı'na aday olduğunu açıklayan Hüsamettin Cindoruk, Yeşilköy Polat Otel'de partililer ile biraya geldi. Burada gündeme ilişkin gelişmeleri değerlendiren Cindoruk, bugüne kadar neden seçimlerde başarılı olamadıklarına değindi. Cindoruk, "Bu zamana kadar seçimlerde başarılı olmamızın sebebi Kıraç değildir. Bu eksikliklerin hiçbirini Kıraç'ın üzerine atamayız. Bizim zamanımızda en kötü hatıralar anarşi ve terördü. Bunu da alnımızın akıyla aştık. Bizim siyasi hayatımızda hiçbir zaman isyan olmadı. Haksızlığa karşı itiraz oldu. Hiçbir zaman hukuktan sapmadık. 1991 seçimleri Türk siyasi tarihinin dönüm noktalarından biridir. Bizim dönemimizdeki terör olaylarında bir gencimize bile silah vermedik. Bu parti bir denge partisidir. Bazıları 1979 dönemlerinde hiçbir şeyin yapılmadığını söylüyor.

O dönemdeki ekonomik sıkıntıları eleştiriyorlar. Niçin Süleyman Demirel'e baraj kralı diyorlar da Sayın Erdoğan'a demiyorlar. 7 sene iktidarda kalan bir başbakanın sıfatı olmalı. Süleyman Demirel'e darbeci diyorlar. Bizim için darbe düzeni kapanmıştır. Darbeye gerek yok. Biz Kıratçılar olarak tekrar birleşme ihtiyacının olduğunu fark ettik. Çünkü bıraktığımızda bu meydanları kimlerin dolduracağını gördük. 16 Mayıs'ta yapılacak olan kongreden 6 ay sonra önemli mevkilere geleceğiz" diye konuştu.

DTP'ye göndermede bulunan Cindroruk, "Seçimlerde bu parti Kürdistan'ın hudutlarını çizdiğini beyan ediyor. Siyasette bu olmaz. Bu vatanın sınırlarını belediye seçimleri değil, milli mücadelemiz çizmiştir" dedi.
Cumhuriyetin 89 yıldır bağımsız olduğunu ifade eden Cindoruk, "O tarihten itibaren Türkiye bir karış toprak kaybetmedi. Ülkeyi ayırmayı düşünenler hayalperesttir" şeklinde konuştu.

Ekonomik krize de değinen Cindoruk, krizin Türkiye'yi teğet geçmediğini ifade ederek, "Ekonomik güçsüzlükler her zaman olmuştur. Krizin biri gelmiştir biri gitmiştir. Her kriz aşılır. Fakat iyi yönetilirse bu durum ve sıkıntılar aşılır. Ekonomik kriz bizi teğet geçmemiş yüreğimize saplanmıştır" ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*