'Bizim işimiz silahsız bir Türkiye'

  • Giriş : 28.11.2006 / 00:00:00

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, Genelkurmay Başkanlığı'nın son günlerde siyasi açıklamalar yapmasını eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mehmet Ağar, DYP İzmir İl Başkanlığı tarafından Balçova Termal Tesisleri Kardelen Salonu'nda düzenlenen Ege 9. Olağan Bölge Toplantısı'na katıldı. Dökülen gözyaşları ve acıları en iyi kendilerinin bildiğini söyleyen Mehmet Ağar, "Dün bazıları yanlış yorum yapmış. Bir güvenlik görevlisi, bir vali, emniyet genel müdürü veya bir askeri komutan, 'son terörist bizim olana kadar görevimi yaparım demesi' doğrudur. Onun mantığı açısından doğru olan budur, ama bizim gibi siyasetçi açısından ise doğru olan hiç kimsenin teröre bulaşmaması için elinden geleni yapmaktır. Siyasetçi sevgi üretir, şefkat üretir, muhabbet üretir, birliktelik üretir, kardeşlik üretir, demokrasi ve hukuk üretir." dedi.

"İŞİMİZ SİLAHSIZ BİR TÜRKİYE'DİR"

Genel seçimde iktidara gelmeleri halinde güvenlik güçlerinin terörle mücadele yapabilmesi için her türlü imkanı sağlayacaklarını kaydeden Ağar, "Güvenlik güçlerine ihtiyaç olan noktada, demokrasi ve hukuk görevini yapacaktır. Onların görevlerini yapması için kolaylaştırıcı şartları da biz hazırlarız ama bizim işimiz silahsız bir Türkiye'dir. Bizim işimiz, terörsüz bir Türkiye'yi var edecek siyasi iklimi ve siyasi ortamı hazırlamaktır." diye konuştu.

Konuşmasının bir bölümünde AK Parti hükümetine de çatan DYP Genel Başkanı, "Bizim işimiz insanlar arasındaki husumeti ortadan kaldırmaktır. Onun yerine sevgiyi, birlikteliği, şefkati var etmektir. Bunun yolu siyasettir. Siyaset dışı hiçbir yol yoktur. Demokrasinin dışında hiçbir çare yoktur. Demokrasi dışında hiçbir çözüme evet dememiz mümkün değildir." dedi.

"AK PARTİ'Yİ DEĞİL DEMOKRASİYİ KORUYORUZ"

Bazı kesimlerin kendileri hakkında AK Parti hükümetine destek verdiği yönünde açıklamalar yaptığını belirten Ağar, "Bugün bazılarının yakıştırdığı gibi hükümeti değil, demokrasiyi koruyoruz. Demokrasinin yanında tavır alıyoruz. Hükümetin nesini koruyacağız? Hükümete demokrasi dışı bir baskı olduğunda, demokrasinin yanında durarak milletin hukukunu arıyoruz. Milletin hakkını arıyoruz." şeklinde konuştu.

İktidara gelmeleri halinde Türkiye üzerine oynanan oyunları tek tek çözeceklerini belirten Mehmet Ağar, şunları söyledi: "Hiç kimse Türkiye'nin güçlülüğünü tartışmaya kalkmamalıdır. Hiç kimse Türkiye'nin büyüklüğüyle oynamaya kalkamaz. Hiç kimse biz iktidar olduğumuz zaman sağda solda, masa üstlerinde Türkiye'yi yok farz ederek harita marita çizemez. Yırtar atarız o haritayı."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious