Bizimki 'dişi' Ronaldinho

  • Giriş : 12.07.2006 / 00:00:00

Etimesgut'ta yaşayan ve esmer olduğu için arkadaşları tarafından "dişi Ronaldinho" olarak anılan Emine Aysan Tekin'in hedefi, bir bayan futbol takımında forma giymek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Teninin esmer olması ve iyi derecede Futbol oynaması, Emine'nin arkadaşları tarafından "dişi Ronalidinho" olarak çağıılmasına sebep olmuş.

Etimesgut Belediyesi'nin Yaz Spor okuluna giden Tekin, amacının iyi bir futbolcu olmak olduğunu söylüyor.

Etimesgut'ta tanınan ve maçlarda en çok taraftara sahip futbolcu olarak bilinen Tekin, futbolu bayanlarla değil, erkeklerle oynuyr.

Futbol oynamaktan büyük bir zevk aldığını kaydeden dişi Ronaldinho, "Ailem bana Futbol oynamam konusunda büyük destek veriyor. Yaptığım araştırmada, Ankara'da beş tane bayan Futbol takımı var. Amacım da, ileride bu takımlardan birinde oynamak" dedi.

RONALDINHO'NUN MAÇLARINI TAKİP EDERİM

Dünya Kupası'nı yakından takip eden Emine, Brezilya Milli Takımı'nın elenmesine üzüldüğünü belirterek, en çok beğendiği futbolcu olan Ronaldinho'nun maçlarını, fırsat bulduğu sürece takip ettiğini söyledi.

Futbolcu olarak, kendisinin görüntü itibari ile benzediği Ronaldinho'yu örnek aldığının altını çizen genç futbolcu, okul takımında oynadığını, futbola başlamasında öğretmenlerinin büyük bir katkısı olduğunu sözlerine ekledi.

ARKADAŞLARIM SERT GİRMEKTEN KORKAR

Emine Aysan Tekin, futbola ilk başladığı zamanlarda arkadaşlarının, bayan olduğu için farklı davrandığını kaydederek, şöyle konuştu:

"Maçlara başlamadan önce, arkadaşlarımı bana sert girmemeleri konusunda uyarıyorum. Ayrıca, iyi bir judocu olduğumu öğrenen arkadaşlarım, sert girmeye cesaret edemiyorlar."

BELEDİYE BAŞKANI'NIN BÜYÜK DESTEĞİ VAR

Etimesgut Belediye Başkanı Serhat Kemal Yılmaz ile her zaman görüştüğünü ve kendisini her zaman desteklediğini anlatan genç kız, maddi ve manevi olarak desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanı Yılmaz'a teşekkür etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious