''Bizkaçkişiyiz Derneği'' üyeleri kaza geçirdi

''Bizkaçkişiyiz Derneği'' üyeleri kaza geçirdi.10580
  • Giriş : 14.06.2008 / 11:47:00

İzmir'den bir toplantıya katılmak üzere Bursa'ya gelen ''Bizkaçkişiyiz Derneği'' üyelerinin içinde bulunduğu minibüsün elektrik direğine ve refüj bariyerlerine çarptıktan sonra devrilmesi sonucu 2 kişi öldü, 11 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, Süleyman Çiçek yönetimindeki 35 AR 8357 plakalı minibüs, Bursa-İzmir kara yolunun 19. kilometresindeki Görükle beldesi yakınlarında, yoldan çıkarak elektrik direğine çarptı.

Çarpmanın etkisiyle tekrar yola giren ve bu kez refüj bariyerlerine çarptıktan sonra devrilen minibüs, yan yatmış halde yaklaşık 20 metre sürüklendi. Kazada, emekli polis memuru ve derneğin Torbalı İlçe Temsilciliği görevlisi Mehmet Yılmaz (51) ile Menderes ilçe yöneticilerinden Ali Kızıltaş (54) kaza yerinde yerinde hayatını kaybetti.

Kazada yaralanan Derya Uzun (36), Semra Özcoşanlar (57), Osman Eren (59), Gülsüm Şenbay (59) Atilla Ayık (47), Elçin İnce (31), Yeşim Onay (40), Emine Yazıcı (45), Sinan Bora Karabulut (32), Barış Melengeç (28) ve Fatma Selva Sunan Taşoğlu (45) Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Çekirge Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altına alınan yaralılardan Osman Eren'in hayati tehlikesinin bulunduğu, diğer yaralıların durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Dernek üyelerinin, Bursa Çağdaş Eğitim Kooperatifi (ÇEK) tarafından Görükle beldesinde düzenlenen ''Kooperatifçilik nedir? Eğitim Kooperatifçiliği ve ÇEK Modeli'' konulu toplantıya katılmak üzere İzmir'den geldikleri, kazanın toplantının yapılacağı beldeye giderken meydana geldiği öğrenildi.

''Bizkaçkişiyiz Derneği'' İzmir İl Başkan Yardımcısı Orhan Karaoğlu, dernek üyelerinin sabaha karşı yola çıktıklarını, kaza haberini duyunca şok olduklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious