BJK bölünmüş durumda

BJK bölünmüş durumda.12863
  • Giriş : 30.04.2008 / 17:45:00

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, bundan sonraki dönemde yapabileceklerini tek şeyin, iki maçlarını kazanıp, rakiplerinin alacağı sonuçları beklemek olduğunu söyledi. Sağlam, Beşiktaş camiasının çok bölünmüş olduğunu da ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sağlam, BJK TV'ye yaptığı açıklamada, daha önce ellerine çok fırsatlar geçtiğini, ancak bazı sorunlar nedeniyle değerlendiremediklerini ifade ederek, "Mevcut durum bizi memnun etmiyor ama gerçeği değiştiremeyeceğiz. Şu anda sadece kalan iki maçımızı kazanmayı düşünüyoruz. Şu anda en önemli hedefimiz Şampiyonlar Ligi, o olmaz ise UEFA'yı kovalayacağız" dedi.

Çok sevdiği Beşiktaş'a, uzun yıllar hizmet etmek için geldiğini dile getiren genç teknik adam, "En ufak bir baskı ya da sıkıntı olduğu zaman bu baskıya dayanamayıp, pes edecek veya önündeki hedefleri kovalayamayacak kadar zayıf bir kişiliğe sahip değilim. Dolayısıyla bunu her fırsatta dile getirdim. En zor günlerimizde bile dimdik ayakta durduk. Buna katlanmamızın nedeni de bize inanan ve güvenen insanların camiamızın beklentilerine karşılık verebilmekti. Kesinlikle benim Beşiktaş'taki görevim çok uzun sürecek. Bunu herkes böyle bilsin. Sağ olsun başkanımız da bize olan güvenini, inancını her zaman dile getiriyor. Başkanımızın bu sıcak ilgisi karşısında onları ve camiamızı, hedeflere ulaşarak mutlu etmek adına bütün gücümüzle çalışacağız. Fakat bazı değişimler yaşadık. Yeni bir takım, yeni bir oluşum içinde olduk, bu nedenle bazı sıkıntılar yaşanmış olabilir, ama camiamız bize güvensin, biraz sabırlı olalım. Çok güzel günler bizi bekliyor" diye konuştu.

-"ÖNCELİKLE ŞAMPİYONLAR LİGİ'NE KATILMAYI AMAÇLIYORUZ"-

Sağlam, öncelikle Şampiyonlar Ligi'ne katılmayı amaçladıklarını, daha sonra UEFA Kupası'na katılmayı düşündüklerini söyledi.

Lig sonunda puan puana olup, 4. sırada yer alabileceklerini ve İntertoto Kupası'na kalabileceklerini hatırlatan Ertuğrul Sağlam, ''Bunu çok küçümsememek gerekir. Biz Kayserispor ile bile İnterto'dan başlayıp, UEFA Kupası'nda birinci turu geçip AZ Alkmaar takımıyla gruplara kalma mücadelesi verdik. 3. olsak da UEFA Kupası'na ön eleme olarak katılacağız. İntertoto'da ise fazladan iki maça oynayacağız. İntertoto'ya gitmeyeceğiz diye bir şey yok, ama biz öncelikle Şampiyonlar Ligi daha sonra da UEFA Kupası'na katılmayı amaçlıyoruz'' şeklinde konuştu.

-"BEŞİKTAŞ CAMİASI ÇOK BÖLÜNMÜŞ DURUMDA"-

Son yıllarda hiç olmadığı kadar çok olumsuzluklar yaşadıklarını vurgulayan Ertuğrul Sağlam, şunları söyledi:

"İlk devredeki verilmeyen goller, hatalara gitmeye gerek yok. Son beş haftaya baktığımızda, resmin bizim aleyhimize görüldüğünü anlayabiliyoruz. Hakem hatalarına bakalım. Bizden alınanlar bize verilmeyenler ve rakiplerimize verilenler Beşiktaş'ı nereden alıp, nereye ittiğini çok açık gösteriyor. Sezon başında camia bütünlük oluşturdu, kenetlendi demiştik, ama ilerleyen dönemlerde böyle olmadığını açık ve net biçimde gördük. Maalesef Beşiktaş camiası şu anda çok bölünmüş durumda, bu bölünmüşlük, dışarıdaki insanların kendi lehlerine beklentileriyle birleşince takıma zarar verdiğini gördük. Bu camiamıza da zarar verdi."

Beşiktaş Futbol takımının bu sezon çok yalnız kaldığını kaydeden siyah-beyazlı takımın çalıştırıcısı, "Medyaya baktığımız zaman çok küçük bir bölüm, gerçekten Beşiktaş'ın menfaatleri doğrultusunda çok içten bize destek olmaya çalışıyor, ama çok büyük bir bölümünün de dışarda kalan insanların yönlendirmesiyle takımı bölmek, parçalamak, moral-motivasyonu düşürme adına çok olumsuz işler yaptığını görüyoruz. Diğer takımlarla aramızdaki en büyük fark da bu, diğer takımlara baktığımız zaman camialarının birlikte olduğunu bütünleşmiş olduğunu gördük. Tabi ki biz medya mensuplarının yanlışları görmeyip, kendi meslek ilkelerini çiğnemelerini istemiyoruz ama 'Beşiktaşlıyım' diyen insanların, o Beşiktaşlılık sevgisiyle olaya yaklaşmasını ve bize katkı sağlamasını isterdik. Ama bir kısım medya, dışardaki insanların yönlendirmesiyle kesin olarak Beşiktaş'a çok büyük zarar verdi. Bu da bizim sezon başından beri yaşadığımız en büyük sıkıntıların başında geliyor, futbolcular ve teknik ekip olarak" şeklinde konuştu.

Ertuğrul Sağlam, takım olarak kenetlenerek zorlukların üstesinden gelmeye çalıştıklarını belirterek, "Çok zor bir ortamda çalıştığımızı söylemek yanlış olmaz. Bize bunlar yapılıyor, ama geçmişte de bütün teknik adamlara aynısı yapılmış, bunu gördük, bunu bir politika haline getirmişler. Ama burada kaybeden zarar gören Beşiktaş camiası oluyor. Samimi olarak Beşiktaş camiasının bir araya gelip, bütünleşmesi gerekir" dedi.

Gelecek sezon alınacak ve gönderilecek futbolcular konusunda yapılan spekülasyonlara da değinen Sağlam, "Kamuoyunda, Beşiktaş'ı bunu transfer etti, bunu aldı, o gitti, bu gelecek şeklinde iddialar gündeme geliyor. Ben şunu söylüyorum bizim iki tane daha maçımız var. Çok önemli karşılaşmalar. Bu iki karşılaşma bitmeden, somut adım atmayacağız. Gidecek ya da gelecek futbolcularla ilgili en ufak bir somut adımı lig bitmeden atmayacağız. Bu konuda fikir beyan etmeyeceğiz. Dolayısıyla hem kendimizin, hem de futbolcuların motivasyonun düşürmeme adına böyle bir karar aldık. 11 Mayıs'tan sonra bu konuda kararlarımızı vereceğiz" diyerek sözlerini tamamladı.

AJANSSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious