BJK İnönü Stadı yıkılacak

BJK İnönü Stadı yıkılacak.15634
  • Giriş : 22.01.2008 / 17:52:00

Beşiktaş'ın tarihi stadı yıkılıyor. İlk kazma 19 Mayıs'ta vurulacak. Stadın deniz tarafındaki tribünlerde tarihi doku olması nedeniyle dokunulmayacak. Stat 50 bin kapasiteli olacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Siyah-Beyazlılar’ın maçlarını oynadığı stadın inşasına izin çıktı. İlk kazmanın 19 Mayıs’ta vurulması planlanırken, büyüme ise yeni açık tribünün olduğu bölüme doğru yapılacak.

İnönü Stadı’nda mutlu sona az kaldı. Beşiktaş yönetimi stadın kapasitesini artırmak için uzun süredir çaba harcıyordu. Ancak BJK İnönü Stadı tarihi bir yapı olduğu için Anıtlar Yüksek Kurulu, burada inşaat yapılmasına izin vermiyordu. Beşiktaş yönetiminin çabaları sonucunda gerekli iznin alındığı ve inşaatın büyük ihtimalle 19 Mayıs’ta başlatılacağı bildirildi...

ÖNCE UZLAŞI SAĞLANACAK

Yönetici İlhan Durusoy bu konuda epey mesafe alındığını kaydederek, ‘Tarihi bir yapı olması nedeniyle, buranın nasıl büyütüleceği konusunda uzlaşı şart. Biz her şeyin kanunlara uygun olması için çaba harcıyoruz. Tarihi stadımızı, kulübümüzün adına yakışır şekilde modernize edeceğiz’ şeklinde görüş belirtti.

KONSER ALANI OLACAK

Stadın deniz tarafındaki tribünlerde tarihi doku olması nedeniyle dokunulmayacak. Burası aynen bırakılıp, stat yeni açık tribünün arka tarafındaki İETT arazisine doğru büyütülecek. Daha sonra büyüyen bölüm ile diğer tribünler birleştirilecek. Eski açık tribünün ön bölümü konser alanı olacak. Stat 50 bin kapasiteli olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious