BJK İnönü stadı yıkılıyor

BJK İnönü stadı yıkılıyor.10391
  • Giriş : 18.12.2007 / 11:24:00

Beşiktaş, tesisleşmede de rakipleriyle boy ölçüşebilmek için harekete geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beşiktaş Yönetimi, sportif rekabetin yanında tesisleşmede de rakipleriyle boy ölçüşebilmek için harekete geçti. Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nı yenilemesinin ardından, Galatasaray da Aslantepe Ali Sami Yen Spor Kompleksi için temel atınca, siyah - beyazlılar İnönü Stadı'nın modernizasyonu için harekete geçti.

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'in, önümüzdeki günlerde yapacağı basın toplantısında kamuoyuna açıklayacağı projelerin içerisinde yeni stat çalışmalarının olduğu öğrenildi. Demirören'in duyuracağı yeni stat projesinin 45-50 bin seyirci kapasiteli olacağı vurgulandı.

Çeşitli etkinlikler yapılacak
Öngörünüm ve tarihi eser statüsü nedeniyle Dolmabahçe Sarayı tarafındaki açık tribüne müdahale edemeyen siyah - beyazlıların buna bir ara formül bulduğu öğrenildi. Buna göre deniz tarafındaki tribünün aynen kalacağı ve yeni statın şu anki statın orta sahasından lunapark tarafına doğru yapılacağı öğrenildi.

İnönü Stadı'nın arkasındaki araziyi almak için İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile görüşmelerini sürdüren siyah - beyazlı yönetimin, deniz tarafındaki kalan bölümü de konser gibi etkinlikleri için kullanacağı belirtildi. Böylece deniz tarafındaki tribünün yine yeni stat projesi içinde yer alacağı fakat farklı etkinlikler için kullanılacağı vurgulandı.

Yeni yapılacak İnönü Stadı'nda, VIP locaları, restorantlar, mağazalar ve otopark olacağı öğrenildi. Projenin taslak olarak ellerinde hazır olduğu öğrenilen siyah - beyazlı takımın Başkanı Yıldırım Demirören'in önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili bir açıklama yapacağı ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious