BJK'nın yabancı sorunu

BJK'nın yabancı sorunu.17203
  • Giriş : 05.08.2008 / 10:05:00

Yabancı kontenjanı dolu olduğu için Seric’e lisans çıkaramayan Beşiktaş, gözden çıkarılan Gordon’u bedelsiz olarak serbest bırakıp soruna çözüm bulmayı hedefliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

GORDON Schildenfeld Beşiktaş'ın başına bela oldu. Geçen sezonun devre arasında 2 milyon Euro bonservis ücreti karşılığı Dinamo Zagreb'den transfer edilen Hırvat futbolcu, teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın sistemine uymadığını belirtmesi üzerine gözden çıkarıldı. Ancak takım bulamadığı için siyah beyazlı takımın kontenjanında sıkıntıya neden oldu.

Kadrosunda 9 yabancı (Delgado, Bobo, Tello, Cisse, Holosko, Sivok, Zapotocny, Schildenfeld, Seric) bulunan Beşiktaş, 6+2 kuralı gereği en fazla 8 yabancıya izin verildiği için Seric'e lisans çıkaramadı. Bu yüzden Hırvat futbolcunun adı UEFA'ya bildirilemedi.

Bonservisimi verin

2 milyon Euro bonservis ücreti karşılığında transfer edilen Gordon'un, dün yöneticilerle yaptığı görüşmede, "Hoca beni beğendi ve transfer ettirdi. Sonra da oynatmıyor. Bonservisimi bedava verin gideyim. Aksi taktirde 2010 yılına kadar buradayım" dedi. Yönetimin son çare olarak Gordon'u bedelsiz olarak Konyaspor, Kocaelispor, Gaziantep ve Bursaspor'dan birine göndermeyi planladığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*