BJK'ya müthiş ceza

  • Giriş : 14.11.2007 / 13:38:00

Beşiktaş, inanılmaz bir ceza ile karşı karşıya. Bu ceza BJK'ya neden verilecek?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hem ligde, hem de şampiyonlar liginde aldığı başarısız sonuçlarla eleştiri oklarının hedefinde olan Beşiktaş, FIFA’dan yeni bir yaptırımla karşı karşıya. Beşiktaş'ın puanları silinebilecek.

Başkan Yıldırım Demirören ile Menajer Sinan Engin, Ocak ayındaki ara transferde yeni transferler yapacaklarını sık sık dile getirmesine rağmen, bunun pek de mümkün olamayacağı iddia edildi. Çünkü, Siyah-Beyazlı Kulüp, hâlâ İspanyol teknik adam Vicente Del Bosgue’ya faizleriyle birlikte 8.5 milyon Euro tazminatı ödemedi.

PUAN SİLME DE VAR

Şampiyonlar Ligi gelirleri bloke edilen Beşiktaş’ın daha ağır yaptırımlarla karşı karşıya olduğunu belirten bir Futbol Federasyonu yetkilisi, “İlk önce transfer yapma hakkı ellerinden alınabilecek. Yani Ocak ayındaki ara transferde Beşiktaş kulübümüz, transfer yapamayacak. Yaptırımların daha da ileri götürülmesi söz konusu. Turkcell Süper Ligi’nde puan silmeden, küme düşürülmeye kadar gidebilecek bir süreç de var” diye konuştu.

AYNI CEZA GALATASARAY'A DA UYGULANMIŞTI

Beşiktaş’ı bekleyen ağır yaptırımların bir benzeri, Galatasaray’a uygulanmıştı. FIFA, Uluslararası Spor Mahkemesi’nin (CAS) Brezilyalı futbolcu Felipe Jorge Loureiro’nın alacaklarının ödenmesiyle ilgili kararı uygulamadığı gerekçesiyle 23.12.2003 tarihinde Sarı-Kırmızılı kulübe transfer yasağı getirmişti. Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’ne katılım payı olarak 3 milyon euro, her maç için de 400’er binden toplam 2 milyon 400 bin Euro alması gerekiyor. Ancak bu paralar bloke edilmiş durumda.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious