Blair çifti şato satın aldı

Blair çifti şato satın aldı.20375
  • Giriş : 04.05.2008 / 21:50:00

İngiltere'nin eski Başbakanı Tony Blair, servetini gayrimenkulden yapmaya kararlı. Blair çifti, 4 mliyon sterline birinci derece tarihi eser kapsamında bulunan bir şato daha satın aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İngiltere'nin eski Başbakanı Tony Blair ve eşi Cherie, gerçek bir şato avcısı olduğunu bir kez daha gösterdiler. Servetinin ağırlığını gayri menkule yatıran Blair çifti, bu kez de 4 milyon sterlin değerindeki tarihi bir malikaneyi satın aldı.

Tony-Cherie çifti, birinci sınıf tarihi eser olarak koruma altında bulunan Buckinghamshire'daki Souht Pavillon şatosunu satın aldılar. Souht Pavilon malikanesinin 7 odası, bir saat kulesi ve özel olarak dizayn edilmiş bahçesi bulunuyor.

Malikanenin eski sahipleri arasında artık hayatta olmayan, eski sinema ve tiyatro oyuncusu Sir John Gielgud da bulunuyor.

EMLAK VARLIĞI 15 MİLYON STERLİN

Blair çiftinin emlak portföyü, böylece birbirinden değerli 6 evi kapsıyor. Emlak uzmanları, Blair'lerin sahip olduğu mülklerin toplam değerinin ise 10-15 milyon sterline ulaştığını belirtiyorlar.

Blair ailesi 2004 yılında da Londra'nın merkezinde Connaught Meydanı'nda 3,5 milyon sterline ikinci derecede tarihi eser sayılan 4 katlı ev satın almıştı. Blair çifti, aynı bölgede 800 bin sterline bir ev daha almışlardı. Blairler, halen bu iki evin birleştirilmesi çalışmalarını sürdürüyor.

Lükse düşkünlüğüyle bilinen Blair'lerin bunların dışında Bristol'de 2002 yılında 525 bin sterline alınmış iki dairesi ile County Durham'da yaklaşık 250 bin sterlin değerinde olduğu tahmin edilen bir evleri daha bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious