Blair-Erdoğan basın toplantısında koltuk krizi

  • Giriş : 16.12.2006 / 00:00:00

İngiltere Başbakanı Blair ile Başbakan Erdoğan'ın Esenboğa Havaalanı'nda yapacağı basın toplantısı öncesi İngiliz gazetecilerin protokol için ayrılan sandalyelere oturması salonda kısa bir karışıklığa neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Dün akşam saatlerinde Ankara'ya gelen ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bir görüşme gerçekleştiren İngiltere Başbakanı Blair sabah saatlerinde Ankara'dan ayrıldı. Blair hareketi öncesi havaalanında Başbakan Erdoğan ile ortak basın toplantısı yaptı.

Toplantı başlamadan önce toplantı salonuna gelen basın mensupları salondaki tüm koltukları doldurunca protokol üyeleri oturacak yer bulamadı.

İngiliz gazetecilerin protokol için ön sırada ayrılan sandalyelere oturmaları ve sandalyelerden kalkmak istememeleri salonda kısa bir kargaşaya neden oldu.

Görevlilerin uyarılarına ve dışarıdan oturmaları için sandalye getirilmesine rağmen yabancı gazeteciler protokol sandalyelerinden kalkmayınca toplantı zamanında başlayamadı.

Görevlilerin iknası sonuç vermeyince ön sıraya, İngiliz gazetecilerin oturduğu sandalyelerinin yanına protokol için yeni sandalyeler konuldu. Kısa süreli sandalye krizinin çözümlenmesinin ardından Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, İngiliz Bakan ve Ankara Valisi Kemal Önal protokoldeki yerlerini aldı.

Toplantı salonunda herkesin yerini almasının ardından Başbakan Erdoğan ve Tony Blair salona girerek konuşmalarına başladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious