BM askeri uçağı Trabzon'a acil iniş yaptı

BM askeri uçağı Trabzon'a acil iniş yaptı.4747
  • Giriş : 10.04.2009 / 08:22:00

Afganistan'a Birleşmiş Milletler askerlerini taşıyan uçak, teknik bir arıza nedeniyle Trabzon Havalimanı'na acil iniş yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, Norveç'in başkenti Oslo'dan Afganistan'ın başkenti Kabil'e gitmek için havalanan "Amsterdam Havayolları"na ait ve içerisinde 59 BM askerleri bulunduğu belirtilen uçak, Trabzon Havalimanı'na önce yakıt ikmali yapmak için indi. Yakıt ikmalinin ardından yeniden havalanan uçak, kısa bir süre sonra teknik bir arıza dolayısıyla geri döndü ve Trabzon Havalimanı'na acil iniş yaptı.

Trabzon Valisi Nuri Okutan, BM askerlerini taşıyan uçağın teknik bir arıza nedeniyle Trabzon Havalimanı'na iniş yaptığını belirtti. Uçağın, Norveç'in başkenti Oslo'dan Afganistan'ın başkenti Kabil'e gittiğini ifade eden Okutan, "İlimizde yakıt ikmali yapmak için indi. Yakıt ikmalini yapıp havalandıktan bir süre sonra hidrolik sisteminde bir arıza şüphesiyle tekrar geri döndü. Yapılan incelemede gerçekten bir arıza olduğu tespit edildi. Ekipler arızayı gidermeye çalışıyor." diye konuştu.

Askerler ve mürettebatın Trabzon'daki bir otele yerleştirildiğini kaydeden Okutan, arızanın giderilmesinin ardından uçağın Kabil'e gitmek üzere tekrar havalanacağı söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*