BMD de kredi kartı düzenlemesinden memnun

BMD de kredi kartı düzenlemesinden memnun.11620
  • Giriş : 16.06.2009 / 17:08:00

BMD Başkanı Ekrem Akyiğit, ''Ekonomi yönetiminin kredi kartı borcu vadelerini uzatması, başta perakende olmak üzere krize direnen sektörlere büyük destek olacak'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Ekrem Akyiğit, ''Ekonomi yönetiminin kredi kartı borcu vadelerini uzatması, başta perakende olmak üzere krize direnen sektörlere büyük destek olacak'' dedi.

BMD Başkanı Akyiğit, yaptığı yazılı açıklamada, kredi kartı vadelerinin uzatılmasının ekonomiye olumlu katkı sağlayacağını belirterek, sektörü kayıt altına alabilmek ve şeffaflaşabilmesi için kredi kartı kullanımının son derece önem taşıdığını vurguladı.

Ekonomi yönetiminin, kredi kartı borcu vadelerini uzatmasının başta perakende olmak üzere krize direnen sektörlere büyük destek olacağını belirten Akyiğit, kredi kartlarındaki yeni düzenlemeyle ilgili olarak ekonomi yönetiminin kendilerinin görüşünü almadığını, ancak belirli platformlarda kredi kartı kullanımının yeniden yapılandırılması gereğini sürekli olarak dile getirdiklerini ifade etti.

Akyiğit, kayıt dışının panzehiri olarak gördükleri kredi kartı kullanımının artırılması gerektiğini dile getirerek, tüketicinin ise geleceğini ipotek altına almadan geliri ölçüsünde harcama yapmasının önemine işaret etti.

Yeni teşvikleri de değerlendiren Akyiğit, ''Yasa daha önceden hayata geçirilseydi çok daha faydalı olurdu, çünkü yatırımın iştahı kaçtı mı yerine zor geliyor'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*