BMW X6'ya tasarım ödülü

BMW X6'ya tasarım ödülü.9290
  • Giriş : 06.03.2008 / 18:35:00
  • Güncelleme : 06.03.2008 / 18:42:33

Dünyanın ilk Sportif Aktivite Coupe’si X6 Dünya Promiyeriyle birlikte ilk ödülünü de aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Detroit Otomobil Fuarı‘nda en dikkat çeken tasarıma sahip otomobile verilen Eyes On Design ödülünün bu yılki sahibi BMW X6 oldu.

Dünyanın en ünlü otomobil tasarımcılarının Detroit/ Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda (NAIAS) yılın en başarılı tasarımını belirledikleri Eyes On Design’da bu yıl BMW rüzgarı esti. BMW Tasarım Grubu’nun baş tasarımcısı Chris Bangle’ın da aralarında bulunduğu dünyanın en ünlü tasarımcılarından oluşan jürinin oylarını toplayan BMW X6, eşsiz ve öncü tasarımıyla bu önemli ödülü kazandı.

BMW Grubu Tasarım Ekibi adına Detroit'te ödülü alan BMW Dış Tasarım Grubu’nun Başı Anders Warming „BMW X6, büyük bir BMW Coupe'nin sportif zarafetini bir BMW Sportif Aktivite Aracının güçlü görünüşü ile birleştiren gerçekten yenilikçi tasarımı ile üstünlüğünü ortaya koyuyor. Dünyadaki başka hiçbir araç bu eşsiz kombinasyonu elde edemiyor." diyerek X6’nın başarısını ve öncülüğünü vurguluyor.

Dinamik tavan çizgisi, yüksek omuz hatları dünyanın ilk Sportif Aktivite Coupe’si BMW X6’yı benzersiz kılıyor. BMW Tasarım Grubu’nun Anlama, İnanma ve Görme isimleriyle adlandırdığı tasarım aşamalarında yenilikçilik, yaratıcılık ve uyumluluk ana kriterleri oluşturuyor.

BMW X6 ile oluşturulan ve yepyeni bir sınıfın doğmasına neden olan bu tasarım anlayışı BMW Group’un hem tasarım hem de teknoloji öncülüğünü bir kez daha ortaya koyuyor. BMW Tasarım Grubu’nun iş yükünün hafifletilmesi ve iş yoğunluğunun daha yaratıcı fikirlere doğru kaydırılması düşüncesiyle oluşturulan tasarım metodolojisi, karmaşıklığını önüne geçen ve uygulanabilir bir sistem sunuyor. BMW X6’yı diğer araçlardan ayıran, mevcut otomobil tasarımlarından bağımsız olarak yenilikçi tasarımlara yönelmesini sağlayan BMW İleri Tasarım Stüdyosu yepyeni fikirlerin ve tasarımların tartışma ve uygulanma yeri oluyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious