BMW'li kapkaç çetesi

  • Giriş : 10.07.2006 / 00:00:00

BMW'li kapkaç çetesi, kapkaç yaptıkları 26 adet bayan çantasıyla yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

BMW'li kapkaç çetesinin Azeri uyruklu iki üyesi tutuklanarak cezaevine gönderildi.
İstanbul polisinin manken Meral Kaplan'ın da aralarında bulunduğu birçok kişiye yönelik kapkaç suçunu işledikleri ileri sürülen 4 kişiyle ilgili çalışmaları sonuç verdi. Sarıyer ilçe Emniyet Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin ortaklaşa düzenledikleri operasyonda, Azeri uyruklu Nicap A. ve Ruslan A.'nın da aralarında bulunduğu 4 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan kişilerin, "Rent a Car"'dan kiraladıkları lüks otomobillere, başka otomobillerden çaldıkları plakaları takarak kapkaç yapan ve "BMW'li kapkaç çetesi" olarak bilinen kişiler olduğu ileri sürüldü.

Bu kişilerle birlikte suç işlemek için kiralanmış 9 adet lüks otomobile el konuldu. Ayrıca kapkaç yaptıkları kişilerden aldıkları 26 adet bayan çantası, 9 adet para cüzdanı, 2 adet ruhsatsız tabanca, 52 adet faturasız cep telefonu, 1 adet LCD Plazma TV, 2 adet laptop bilgisayar, sürücü belgeleri ve çalıntı oto plakaları ele geçirildi. Şahısların 85 ayrı kapkaç olayına karıştıkları öğrenildi.

Gözaltına alınan Azeri uyruklu iki kişiden Nicap A.'nın Türkiye'ye kaçak giriş yaptığı öğrenildi. Alınan ifadelerin ve yapılan tahkikatın ardından Sarıyer Cumhuriyet Başsavcılığı'na çıkarılan 4 kişiden Azeri uyruklu olan ikisi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious