BM'yi ve Arap Birliğini kınıyorum

BM'yi ve Arap Birliğini kınıyorum.12872
  • Giriş : 15.01.2009 / 12:25:00

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarıyla ilgili, ''Bu vahşete hala seyirci kalan, hala İsrail'e karşı zulmü durduracak yaptırım uygulamayan BM'yi ve Arap Birliğini kınıyorum'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Yazıcıoğlu, İsrail'in saldırılarında yaralanan ve Türkiye'ye getirilerek Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi edilen Filistinli 10 yaralıyı ziyaret etti.

Hastaneden çıkışında gazetecilere açıklama yapan Yazıcıoğlu, yaralılara çok iyi şartlarda, çok iyi bir bakım yapıldığını söyledi.

Yaralıların dramatik hikayeleri olduğunu belirten Yazıcıoğlu, ''Bu vahşete hala seyirci kalan, hala İsrail'e karşı zulmü durduracak yaptırım uygulamayan BM'yi ve Arap Birliğini kınıyorum. BM, Arap Birliği, İslam Konferansı bu saldırıları durdurmaya yönelik niye kararlı adım atmıyor?'' diye konuştu.

''Gazzelilerin göz göre yok edildiğini'' ifade eden Yazıcıoğlu, dünyanın bu duruma sessiz kalmasına anlam veremediğini, BM ve ABD'nin istemesi durumunda saldırıları çok kısa sürede durdurabileceğini söyledi.

Muhsin Yazıcıoğlu, Lübnan'dan İsrail'e yönelik roket saldırısını da ''Elinde imkan olan bu duruma sessiz kalabilir mi? Savaş devam ettiği sürece yaygınlaşacak ve çevreye de sıçrayacak'' şeklinde değerlendirdi.

-GÜNEY'İN 2001 YILINDA EMNİYETTEKİ ANLATIMLARI-

Bir gazetecinin, Tuncay Güney'in 2001 yılında emniyetteki anlatımlarını nasıl değerlendirdiği sorusuna Yazıcıoğlu, ''İddianamesi bile tamamlanmamış yürüyen bir davada sadece görüntülere bakarak, bir takım bilgi kırıntılarıyla hareket etmek mümkün değil. Bunun altından daha çok şeyler çıkar. Yargıya güvenmek lazım. Varsa suçluların kökünü kazımak için yargıya destek vermek lazım'' yanıtını verdi. Yazıcıoğlu, ''Ortada bir güçler savaşı var. Tuncay Güney, burada bir figüran'' dedi.

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Güney'in anlatımlarının basında yer almasını değerlendirirken, devam eden bir davayı etkilemenin suç olduğuna dikkati çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*