Bobo son sözü söyledi

Bobo son sözü söyledi.27168
  • Giriş : 24.01.2008 / 18:45:00

Beşiktaş'ın Brezilyalı golcüsü, transfer söylentilerine son noktayı koydu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Beşiktaş'ın Brezilyalı futbolcusu Bobo, Brezilya Milli Takımı'nda yer almak için Türkiye'den ayrılıp, başka bir takıma gitmek istediği yönündeki haberleri yalanladı.

Bobo, BJK TV'de katıldığı bir programda, son dönemde hakkında çıkan, takımdan ayrılmak istediği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını, bu haberleri maksatlı bulduğunu ve Beşiktaş'ta çok mutlu olduğunu ifade etti.

Brezilya Milli Takım Teknik Direktörü Dunga ile görüşmediğini ifade eden genç oyuncu, ''Dunga'nın bana 'Milli takıma seçilmek istiyorsan Avrupa'ya git' dediği şeklinde haberler çıktı. Bunlar doğru değil. Ayrıca Brezilya Milli Takımı'na giden yol illa Avrupa takımlarından geçmiyor. Ukrayna'dan milli takıma oyuncu alınıyorsa, Beşiktaş'tan da milli takıma uzanabilirim'' dedi.

Bobo, Beşiktaş taraftarının BJK İnönü Stadı'ndaki tezahüratlarından genç oyuncuların olumsuz yönde etkilenip etkilenmedikleri sorusunu ise, ''Ben de genç bir oyuncuyum. Olumsuz yönde asla bir etkilenmemiz yok. Aksine bize motivasyon sağlıyorlar. Kim böyle bir taraftar istemez ki? Brezilya'dan gelen misafirler, Türkiye'den ayrılıp Brezilya'ya döndükten sonra orada anlattıkları ilk şey Beşiktaş taraftarlarının muhteşem coşkusu oluyor'' şeklinde yanıtladı.

Gerçek adının Deivison Rogerio Da Silva olduğunu, ''Bobo'' adının ise kendisine babasının Brezilya'da çok beğendiği bir futbolcudan etkilenerek verdiği lakap olduğunu hatırlatan siyah-beyazlı oyuncu, ''Başta Bobo ismini beğenmiyordum, ama sonra alıştım ve sevmeye basladım'' dedi.

Bobo, geçen sezona göre formsuz olduğu yönündeki eleştiriler konusunda ise, ''Futbolcular zaman zaman form düşüklüğü yaşarlar. Önemli olan takımın aldığı sonuçlar. Şu anda başarılı sonuçlar alıyoruz ve inanıyorum ki şampiyonluğa ulaşacağız'' diye konuştu.

''YABANCI SAVUNMA OYUNCUSU ALINIRSA DAHA DA GÜÇLENİRİZ''

Siyah-beyazlı oyuncu, Beşiktaş'ın hedeflere sahip bir takım olduğunu, yabancı savunma oyuncusunun alınması halinde daha da güçleneceklerini söyledi.

Holosko'nun gelmesiyle forvet hattında güçlendiklerini belirten Brezilyalı yıldız, ''Holosko güç kattı. Ancak Nobre'nin de formu çok iyi. Hocamızın isteğine göre çift santrfor da oynarız, 3'lü forvet de. Bence iki şekilde de etkili oluruz'' dedi.

Vatandaşı Ricardinho konusundaki soruyu yanıtlayan Bobo, tecrübelioyuncunun zor bir dönem geçirdiğini kaydederek, sakatlıkların olumsuz etkide bulunduğunu, buna rağmen Ricardinho'nun Beşiktaş'a mutlaka faydalı olacağını dile getirdi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'in kendisine en baştan beri çok inandığının hatırlatılması üzerine Bobo, ''Evet bu beni çok mutlu etti. Hatta başkanın ilk geldiğim sezon benim için bir spor adamıyla iddiaya girdiğini ve benim o kişinin tersine iyi bir futbolcu olduğumu iddia ettiğini öğrendim. İddiayı başkanın kazanması benim için gurur verici'' diye konuştu.

Siyah-beyazlı oyuncu, Beşiktaş Kulübü'nün yeni stat projesi konusunda ise mevcut stadın güzel olduğunu, ancak Beşiktaş'a yepyeni bir stadın çok yakışacağını dile getirdi.

Brezilyalı golcü, Türkiye'de forma giyen oyuncular arasında Hakan Şükür, Yattara ve Alex'i beğendiğini belirterek, ''Alex ile aynı sitede oturuyoruz. Ara sıra karşılaşıp sohbet ediyoruz. Yattara iyi bir futbolcu. Hakan Şükür ise bana göre her yönü ile çok iyi bir golcü. Dünya çapındaysa Adriano, Fabiano ve 41 yaşında olmasına rağmen Romario en beğendiğim isimler'' diye konuştu.

Türkiye'yi ve İstanbul'u çok sevdiğini de vurgulayan Bobo, ''Burada ailem ve ben çok mutluyuz. Bu ülkeyi çok seviyoruz. Umarım bu mutluluğumuz devam eder'' diyerek sözlerini tamamladı.

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious