Bobo Türkiye'den ayrıldı

Bobo Türkiye'den ayrıldı.16471
  • Giriş : 07.05.2008 / 12:41:00

Brezilyalı futbolcunun Engin ile yaptığı görüşmede, "İstanbul BŞB maçında gördüğüm kırmızı kart takıma büyük zarar verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Eğer dördüncüysek bu benim yüzümden oldu. O kartı görmesem şimdi en kötü ikinci sıradaydık. Ya şampiyon olurduk ya da ikinci olup Şampiyonlar Ligi'ne giderdik. Kırmızı kart biraz ağır bir karar olmasına rağmen sizleri yalnız bırakıp yenilgiye neden olduğum için kendimi affedemiyorum. Takımdan özür dilerim" dediği öğrenildi.

BEŞİKTAŞ DÖNEMİ SONA ERDİ

Bobo bu görüşme sonrası kulüpten izin alıp cumartesi günü son maçı beklemeden ülkesi Brezilya'ya gitti. Tepkilerden çekinen yönetim ise Bobo'nun sakat olduğu için zaten maç kadrosunda olmadığını duyurdu. Bobo'nun bu gidişi, Beşiktaş'taki döneminin sona erdiği şeklinde yorumlandı.

BOBO'DAN GELECEK PARAYLA TRANSFER

Beşiktaş transfer için kaynak yaratmanın yollarını arıyor. Transferde ilgilendiği oyuncuların yüksek maliyeti nedeniyle eli kolu bağlanan, kulüp personelinin maaşını bile ödemekte zorlanan yönetim, Bobo'yu satarak kulübün kasasına en az 8 milyon euro koymayı istiyor. Bu futbolcunun satışı için menajerlere yetki veren Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören istediği rakamı bulamazsa, yine baba Erdoğan Demirören'in kapısını çalacak. Şu ana kadar Demirören ailesi, Beşiktaş'a 40 milyon dolar para verdi. Yabancı futbolcuların 3-4 milyon euroyu bulan bonservis bedellerini ödeyemeyen, yıldız transferi yerine de eski doğu bloku ülkelerinin futbolcularını tercih eden Kartal, yerli futbolcuların da el yakması nedeniyle iyice strese girdi.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious